גינה פרטית נמצאת בכניסה לבית והיא כרטיס הביקור שלכם לבית, גינה מטופחת ויפה משדרגת את מראה הבית והכניסה. מעצבי גינות פרטיות מציעים עיצוב מקצועי של הגינה הפרטית. עיצוב גינות פרטיות עוזר לאנשים להגשים את החלומות שלהם בקשר לשאלה איך תיראה הגינה הפרטית שלהם.


בעיצוב גינה פרטית יש ניסיון מצד המעצב להתאים את עצמו לדרישות הלקוח כמה שיותר. הוא נפגש עם הלקוח ומתאם ציפיות: אם הלקוח מעדיף גינת עצי פרי, גינת עצי סרק, פרחים, ריבוי של אלמנטים או מיעוט בהם, ועוד.

היתרונות של עיצוב גינה פרטית אצל מעצב גינות הם ההיכרות של המעצב עם הצמחים השונים ועם צמחים יפים ומעניינים, הוא מתאים את הצמחים לתנאי האקלים, מתבצע תכנון של הצמחים מבחינה עיצובית על מנת ליצור מראה כללי של גינה מפוארת ונפלאה.

כאשר מעצבים גינה פרטית יש להתאים את הצמחים שנבחרים לאקלים באזור. למשל צמחים טרופיים לא יכולים לגדול במקום ללא לחות, או שיש צמחים שרגישים לקור ולא יוכלו לשרוד באזורים הרריים. החשיבות של בחירת הצמחים בעיצוב גינות פרטיות היא גדולה: זה מה שעושה את ההבדל בין גינה מטופחת וירוקה לבין גינה עם צמחים נבולים, צהובים או עצים לא מספיק מפותחים.

עיצוב גינות פרטיות לא מסתכם רק בבחירת הצמחים ומיקום שלהם בתוך הגינה, אלא כולל תכנון נוסף של אלמנטים נוספים בגינה. למשל: הצבת גמדי גינה, פסלים, מזרקות, מפל לגינה, תאורה לגינה ועוד.

עיצוב גינה פרטית בדרך כלל שונה מעיצוב של גינה ציבורית. עיצוב גינה ציבורית יכלול בדרך כלל פסלים גדולים ומזרקות גדולות, ושטחי דשא נרחבים, אלו דברים שבדרך כלל לא יתאימו כאשר מעצבים גינה פרטית.

המטרה הסופית של עיצוב גינות פרטיות היא שתיהנו לשבת בגינה ותבלו בה לא פחות מאשר אתם מבלים בבית. אם זה לקרוא ספר בגינה, לנוח ולהשתזף, או לבלות זמן איכות עם המשפחה. פשוט כי הגינה יפיפייה ומעוצבת.