מנגו מאיה, שלי, עומר, נאם דוק מאי, אדווארד, מורינגה – 80 ש"ח, אוכמניות,  ליצ'י (זן אורגניקו, הונג לונג),
בננה: כחולה, סורית, פלאטנוס. גפן: איזבלה, איטלקי, מוסקט, פטאיה – מגוון זנים

זני מנגו מפרוייקט אורגניקו: מנגו מילה, רחל ועוד..
לרכישה צמחים ניתן ליצור קשר – 052-3805443 (הודעות לוואצאפ)

עץ מנגו השקיה – הסבר על איך להשקות, סוגי השקיה, מה משפיע על על ההשקיה, השפעה של ההשקיה על קצב הגידול, פריחה ופרי

השקיה בטפטפות או ממטרות

השקיית טפטפות משפיעה על העץ לטובה, כיוון שהעץ מקבל את המים ישירות לשורש. יש לזכור שכמות ההשקיה תלויה בגודל העץ והשורש, וגם לשים לב שכאשר העץ צעיר הוא דורש השקיה שונה מעץ בוגר.

השקיה ממטרות או מצינור כדאי לבצע בערב או בלילה, כאשר אין שמש. הרטבת העלים בשמש יכולה לגרום לכוויות על העלים והפרי, מה שיכול לגרום לנזק לעץ. השקיית ממטרות יכולה לגרום לרקבונות על הגזע.

רוחות והשקיה

עץ החשוף לרוחות קיץ יצטרך לקבל יותר מים, כיוון שרוחות חמות מייבשות את העץ, שצורך השקיה נוספת במיוחד בעונת הפרי.

השקיה בעץ צעיר

כשהעץ צעיר הוא מושפע מכמות המים, כדאי להשקות את העץ בכל יום בכמויות קטנות, מספר פעמים ביום. אמנם עץ בוגר גדל יפה גם עם השקיה אחת למספר ימים (למרות שאני לא מחסידי השיטה) , אך בעץ מנגו צעיר שאין לו הרבה שורשים מפותחים, רוב ההשקיה העודפת יורדת לקרקע והעץ לא מסוגל לקלוט את רוב המים שירדו. לכן, השקיה בטפטפות חשובה מאוד ועוזרת להתפתחות תקינה של העץ.

סוגי הקרקע והשקיה

יש להבחין בסוגי הקרקעות: קרקע כבדה נוטה לשמור על המים יותר מאשר קרקע חולית עם ניקוז טוב, ולכן  יש להתאים את ההשקיה לסוג הקרקע.

השפעת השקיה על הפריחה

גלי חום (שרב) משפיעים בכמה אופנים: היובש הקיצוני מייבש את הפריחה, ויש להשקות יום לפני השרב כמות גדולה של מים.

למה פרי המנגו נופל מהעץ – השפעת השקיה על הפרי

השפעת ההשקיה על נפילת הפרי – היובש גורם לנפילת הפריחה ולכן יש להשקות גם בערב היום שלפני השרב וגם מספר פעמים בזמן השרב. בנוסף, יש להוסיף כיסוי קרקע, במיוחד לעצים צעירים, על מנת לשמור על לחות הקרקע.

למכירה עצי מנגו לגינה זני : מנגו מאיה, עומר, נאם דוק מאי, אדוארד, שלי, קיט, רחל, פאירי, גילור, מילה.
מחיר 120-250 ש"ח לזן בודד על עץ, 400 לשני זנים על העץ, 500-600 ש"ח לשלושה זנים על עץ

במשתלת אורגניקו – 052-3805443

ניתן להזמין את הזנים הבאים:

אדוארד, אורלי, אלפונסו, ג'ובילי, גיילור, היידי, ואן דייק, ורבורג, טומי, טלי (איה), טנגו, לילי, מנגו מאיה, מאדאם פרנסיס, מברוקה, מנזלינו, נאם דוק מיי, סייבר, נועה, עומר, פאינרו, פאירי, קיט, קנט, קרבאו, רחל, שלי.

בקרוב זני מנגו אורגניקו…

פרוייקט זני המנגו של אורגניקו

פרוייקט הצלת זנים איכותיים של מנגו על ידי אורגניקו למכירה לגינות הפרטיות, באורגניקו אנו עומלים כמה שנים להשיב חזרה לגינות הפרטיות זנים איכותיים וטעימים במיוחד של מנגו שנעלמו מן הגינות ומן החקלאות המתועשת. המנגו קיים בישראל כ- 90 שנה, וכבר אז פיתחו זנים מקומים טעימים ואיכותיים וגם הביא זנים מכל העולם. רוב הזנים ננטשו עקב אי התאמה לחקלאות המתועשת, וחלקם שווים שימור בשל טעמם הייחודי, ארומה, ריח הם יכולים להיות זנים טובים לגידול בבתים פרטיים

הסיבות להעלמות זני מנגו מהשווקים כוללים: קטיף בעייתי (זנים מסויימים נקטפים בצורה שהיא דורשת יותר ידיים עובדות), כמות ייבול בינונית (שלגינה הפרטית זה מספיק פרי), סירוגיות, גודל וצורת הפרי לא אחידים (הכוונה שעל אותו העץ יש פירות בצורות שונות ובמשקל שונה), ארומה חזקה מידי, צבע הפרי, צורת הפרי או משקל הפרי (פרי גדול – ענק או קטן מידי לשיווק. מנגו בחקלאות המתועשת צריך להבשיל בבת אחת ולגינה הפרטית אנו רוצים שיבשיל בהדרגה ולקטוף במשך זמן רב יותר (עונה ארוכה). צבע המנגו (אנשים קונים לפי הצבע ולא לפי הטעם), וחלקם נעלמו כי לא היו מספיק טובים

כל הסיבות הללו לא קשורות כלל למנגו בגינות הפרטיות.

אורגניקו מאפשרת לכם בעלי גינות פרטיות לגדל ולהנות מזני מנגו יחודיים, במגוון טעמים מדהימים, בגדלים שונים, בעלי ארומה. הגדלים של סוגי המנגו אצלנו מתחילים מ-100  גרם ועד ומעל -2 ק"ג לפרי אחד. באורגניקו תקבלו הדרכה בזמן הרכישה וגם לאחריה כיצד להפיק את המירב מעץ המנגו. וגם המלצה לגדל עץ המותאם לצרכים שלכם' כמו כן אנו מפתחים זנים איכותיים המשלבים את הזנים היחודיים הישנים והטובים. בחקלאות המודרנית לרוב קוטפים את הפרי זמן רב לפני שמגיע לשוק ולפני שהפרי מבשיל על העץ לכן הטעם והמרקם פחות טובים. חלק מהזנים נשכחו וננטשו בגלל שהם זנים של אנשים פרטיים, ומעולם לא היו זנים מסחריים, באורגניקו אנו משתמשים בכנות איכותיות המתאימות לאדמות שונות.

רשימת עמודים