מבחר צמחים למכירה: מנגו: מאיה, שלי, נאם דוק מאי, גיילור ועוד הרבה זנים מיוחדים. בננה: אדומה, בורו, סורית, פלאטנוס, ידים מתפללות בננה תפוח, כחולה,

גרגר פנמה, פפאיה אדומה, פטאיה – מגוון זנים. לרכישת צמחים ליצור קשר – 052-3805443 (לשלוח הודעות לא להתקשר)

עץ מנגו השקיה – הסבר על איך להשקות, סוגי השקיה, מה משפיע על על ההשקיה, השפעה של ההשקיה על קצב הגידול, פריחה ופרי של עץ מנגו

השקיה בטפטפות או ממטרות

השקיית טפטפות משפיעה על העץ לטובה, כיוון שהעץ מקבל את המים ישירות לשורש. יש לזכור שכמות ההשקיה תלויה בגודל העץ והשורש, וגם לשים לב שכאשר העץ צעיר הוא דורש השקיה שונה מעץ בוגר.

השקיה ממטרות או מצינור כדאי לבצע בערב או בלילה, כאשר אין שמש. הרטבת העלים בשמש יכולה לגרום לכוויות על העלים והפרי, מה שיכול לגרום לנזק לעץ. השקיית ממטרות יכולה לגרום לרקבונות על הגזע.

רוחות והשקיה

עץ החשוף לרוחות קיץ יצטרך לקבל יותר מים, כיוון שרוחות חמות מייבשות את העץ, שצורך השקיה נוספת במיוחד בעונת הפרי.

השקיה בעץ צעיר

כשהעץ צעיר הוא מושפע מכמות המים, כדאי להשקות את העץ בכל יום בכמויות קטנות, מספר פעמים ביום. אמנם עץ בוגר גדל יפה גם עם השקיה אחת למספר ימים (למרות שאני לא מחסידי השיטה) , אך בעץ מנגו צעיר שאין לו הרבה שורשים מפותחים, רוב ההשקיה העודפת יורדת לקרקע והעץ לא מסוגל לקלוט את רוב המים שירדו. לכן, השקיה בטפטפות חשובה מאוד ועוזרת להתפתחות תקינה של העץ.

סוגי הקרקע והשקיה

יש להבחין בסוגי הקרקעות: קרקע כבדה נוטה לשמור על המים יותר מאשר קרקע חולית עם ניקוז טוב, ולכן  יש להתאים את ההשקיה לסוג הקרקע.

השפעת השקיה על הפריחה

גלי חום (שרב) משפיעים בכמה אופנים: היובש הקיצוני מייבש את הפריחה, ויש להשקות יום לפני השרב כמות גדולה של מים.

למה פרי המנגו נופל מהעץ – השפעת השקיה על הפרי

השפעת ההשקיה על נפילת הפרי – היובש גורם לנפילת הפריחה ולכן יש להשקות גם בערב היום שלפני השרב וגם מספר פעמים בזמן השרב. בנוסף, יש להוסיף כיסוי קרקע, במיוחד לעצים צעירים, על מנת לשמור על לחות הקרקע.

למכירה עצי מנגו לגינה זני : מנגו מאיה, קיט, רחל, פאירי, גילור, מילה, ברינדיבני

מנגו מאיה מחיר

170 ש”ח+

מחיר זנים מיוחדים 

250-300 ש”ח לזן בודד על עץ, +500 לשני זנים על העץ, +700 ש”ח לשלושה זנים על עץ

במשתלת אורגניקו – 052-3805443

ניתן להזמין את הזנים הבאים:

זנים רשמיים

אדוארד, אורלי, אלפונסו, ג’ובילי, גיילור, היידי, ואן דייק, ורבורג, טומי, טלי (איה), טנגו, לילי, מנגו מאיה, מאדאם פרנסיס, מברוקה, מנזלינו, נאם דוק מאי, סייבר, נועה, עומר, פאינרו, פאירי, קיט, קנט, קרבאו, שלי, עומר

כל זני המנגו נמכרים על גבי כנה של מנגו רשמית אשר ניתן לגדל ברוב קרקעות בארץ