מנגו מאיה, שלי, עומר, נאם דוק מאי, אדווארד, מורינגה – 80 ש"ח, אוכמניות,  ליצ'י (זן אורגניקו, הונג לונג),
בננה: כחולה, סורית, פלאטנוס. גפן: איזבלה, איטלקי, מוסקט, פטאיה – מגוון זנים

זני מנגו מפרוייקט אורגניקו: מנגו מילה, רחל ועוד..
לרכישה צמחים ניתן ליצור קשר – 052-3805443 (הודעות לוואצאפ)

עץ מנגו טיפול – טיפול שוטף, השקיה, טיפול במזיקים על העלים – פייחת, טיפול בבעיות פריחה, גיזום וטיפול בעץ צעיר או בוגר.

  • תחזוקה שוטפת – לרוב כוללת השקייה סדירה ודשן, מניעת כנימות.
  • גיזום חשוב לבצע לאחר הורדת הפרי. הגיזום חשוב כדי לאפשר הגעת אור שמש ישיר לכלל ענפי העץ, והוא מסייע למניעת מחלות.

למידע נוסף על גיזום מנגו

  • טיפול בכנימות רכות – תקיפות של העץ ע"י כנימות רכות מגיעות במספר גלים בשנה, תוקפות את העלים, גוזלות סוכרים מהעץ ומחלישות את העץ.

טיפול: חשוב לעשות את הטיפול בכנימות רכות לפני התבססות הכנימות על העץ. ניתן לרסס בסבון אורגני אשר מקשה על הכנימות להיתפס. מחסום פיזי נגד נמלים יכול להפחית את התבססות הכנימות.

  • טיפול בפייחת – עץ שחור: הכנימות מוציאות סוכרים מהעלים, על תמיסת הסוכר גדלה פטריה שגורמת להשחרת העץ.

כמובן שהטיפול צריך להיות בכנימות, אך דבר ראשון יש לגזום את העץ , להוריד את העלים השחורים, ולשטוף את העץ בלחץ מים חזק על מנת לנקות את העלווה. גיזום נכון של מיפתח העץ, ומניעת גידול ענפים ללא אור יפחית את התפתחות הכנימות.

טיפול:

  • טיפול בעץ צעיר כולל השקיה רציפה עד להתאקלמות של העץ.
  • טיפול בעצים בוגרים כולל צביעת העץ בלבן על מנת להגן על העץ מפני השמש (בייחוד בעצים חדשים).
  • טיפול בפריחה – קימחון וגלי חום הם הבעיות העיקריות של פריחת המנגו.

קימחון פוגע בפריחה וזו פוגעת בהאבקה של הפרחים. חשוב לדעת שיש זנים אשר יותר עמידים בפני קמחון, אבל עם כל זאת עדיין כדאי לטפל בקימחון בעצים צעירים ובעצים שלא מניבים מספיק פרי . להתמודדות עם קימחון יש לפנות להדרכה בנושא גיזום נכון וטיפול פרטני בתפרחות על ידי ריסוס.

  • טיפול בגלי חום – מבוצע על ידי השקיה יום לפני גל החום השרבי ותגבור ההשקיה בימי השרב. השקיה נוספת תפחית את הפגיעה בפריחה.

למכירה עצי מנגו לגינה זני : מנגו מאיה, עומר, נאם דוק מאי, אדוארד, שלי, קיט, רחל, פאירי, גילור, מילה.
מחיר 120-250 ש"ח לזן בודד על עץ, 400 לשני זנים על העץ, 500-600 ש"ח לשלושה זנים על עץ

במשתלת אורגניקו – 052-3805443

ניתן להזמין את הזנים הבאים:

אדוארד, אורלי, אלפונסו, ג'ובילי, גיילור, היידי, ואן דייק, ורבורג, טומי, טלי (איה), טנגו, לילי, מנגו מאיה, מאדאם פרנסיס, מברוקה, מנזלינו, נאם דוק מיי, סייבר, נועה, עומר, פאינרו, פאירי, קיט, קנט, קרבאו, רחל, שלי.

בקרוב זני מנגו אורגניקו…

פרוייקט זני המנגו של אורגניקו

פרוייקט הצלת זנים איכותיים של מנגו על ידי אורגניקו למכירה לגינות הפרטיות, באורגניקו אנו עומלים כמה שנים להשיב חזרה לגינות הפרטיות זנים איכותיים וטעימים במיוחד של מנגו שנעלמו מן הגינות ומן החקלאות המתועשת. המנגו קיים בישראל כ- 90 שנה, וכבר אז פיתחו זנים מקומים טעימים ואיכותיים וגם הביא זנים מכל העולם. רוב הזנים ננטשו עקב אי התאמה לחקלאות המתועשת, וחלקם שווים שימור בשל טעמם הייחודי, ארומה, ריח הם יכולים להיות זנים טובים לגידול בבתים פרטיים

הסיבות להעלמות זני מנגו מהשווקים כוללים: קטיף בעייתי (זנים מסויימים נקטפים בצורה שהיא דורשת יותר ידיים עובדות), כמות ייבול בינונית (שלגינה הפרטית זה מספיק פרי), סירוגיות, גודל וצורת הפרי לא אחידים (הכוונה שעל אותו העץ יש פירות בצורות שונות ובמשקל שונה), ארומה חזקה מידי, צבע הפרי, צורת הפרי או משקל הפרי (פרי גדול – ענק או קטן מידי לשיווק. מנגו בחקלאות המתועשת צריך להבשיל בבת אחת ולגינה הפרטית אנו רוצים שיבשיל בהדרגה ולקטוף במשך זמן רב יותר (עונה ארוכה). צבע המנגו (אנשים קונים לפי הצבע ולא לפי הטעם), וחלקם נעלמו כי לא היו מספיק טובים

כל הסיבות הללו לא קשורות כלל למנגו בגינות הפרטיות.

אורגניקו מאפשרת לכם בעלי גינות פרטיות לגדל ולהנות מזני מנגו יחודיים, במגוון טעמים מדהימים, בגדלים שונים, בעלי ארומה. הגדלים של סוגי המנגו אצלנו מתחילים מ-100  גרם ועד ומעל -2 ק"ג לפרי אחד. באורגניקו תקבלו הדרכה בזמן הרכישה וגם לאחריה כיצד להפיק את המירב מעץ המנגו. וגם המלצה לגדל עץ המותאם לצרכים שלכם' כמו כן אנו מפתחים זנים איכותיים המשלבים את הזנים היחודיים הישנים והטובים. בחקלאות המודרנית לרוב קוטפים את הפרי זמן רב לפני שמגיע לשוק ולפני שהפרי מבשיל על העץ לכן הטעם והמרקם פחות טובים. חלק מהזנים נשכחו וננטשו בגלל שהם זנים של אנשים פרטיים, ומעולם לא היו זנים מסחריים, באורגניקו אנו משתמשים בכנות איכותיות המתאימות לאדמות שונות.

רשימת עמודים