מבחר צמחים למכירה: מנגו: מאיה, שלי, נאם דוק מאי, גיילור ועוד הרבה זנים מיוחדים. בננה: אדומה, בורו, סורית, פלאטנוס, ידים מתפללות בננה תפוח, כחולה,

גרגר פנמה, פפאיה אדומה, פטאיה – מגוון זנים. לרכישת צמחים ליצור קשר – 052-3805443 (לשלוח הודעות לא להתקשר)

גיזום מנגו משפיע על כמות הפרי ואיכותו. גיזום מנגו יכול להוות טיפול משלים, וחשוב גם להפחתה של מזיקים מסויימים. חשוב לגזום ולעצב את העץ כך שתגיע שמש ישירה לכל הפירות והענפים, וגם כדי שתהיה סירקולציה של אוויר בין הענפים. ענפים שגדלים בהצלבה צריך לגזום כי צפיפות פוגעת בסיכוי לצמיחת פרי. לרוב, מומלץ לשמור על עץ נמוך 3-4 מ’, על מנת שבמידת הצורך יהיה ניתן לטפל בפרי או בפריחה. גיזום חשוב גם לעיבוי הגזע או הענף.

גיזום עץ מנגו צעיר – החשיבות של גיזום מנגו צעיר היא למראה העץ בעתיד. מומלץ לדאוג למספר ענפים מרכזיים. המלצת אורגניקו היא בין 3-5 ענפים מרכזים, שמרוחקים אחד מהשני במידה שווה, וזאת על מנת לשמור את העץ מפותח, אך כמה שיותר נמוך לקטיף עתידי נוח. ריחוק בין הענפים חשוב על מנת לחשוף את העץ לשמש, וגם לסירקולציה של אוויר בין הענפים.

גיזום בעץ בוגר צריך להתמקד בעיצוב, בענפים חלשים ובריווח בין הענפים, כדי שהשמש תחדור לכל הענפים וגם שתהיה סירקולציה של אוויר.

עונת גיזום – גיזום מנגו אחרי קטיף

קיץ, סתיו, חורף (עדיפות לאחר הפרי), העיקר שיתבצע לאחר הורדת הפרי,. הגיזום יכול להשפיע על עונת הפרי הבאה, גיזום קרוב מידי לפריחה יכול לגרום דילול משמעותי.

טיפול במזיקים על ידי גיזום:

גיזום במנגו יכול להוות מוצא אחרון בטיפול בעצים נגועים. עץ שכלל לא טופל עלול להגיע למצב שכולו שחור. את הגיזום צריך לעשות באביב עד תחילת הקיץ. באותה שנה לא יתקבל פרי, אך על מנת לטפל במקרה קיצון זה יש לגזום את כל העלים לעצב את העץ מחדש (חשוב מאוד על מנת שיהיה קל לטפל בו בעתיד). חשוב לשים לב ולגזום מעל ההרכבה.

גיזום שונה נעשה בין זנים שונים, כגון: זנים גבוהים וצרים כמו מנגו גילור, זנים בינונים כמו מנגו מאיה, זנים נמוכים כמו מנגו קיט, זנים עם צמיחה פתוחה כמו מנגו שלי.

למכירה עצי מנגו לגינה זני : מנגו מאיה, קיט, רחל, פאירי, גילור, מילה, ברינדיבני

מנגו מאיה מחיר

170 ש”ח+

מחיר זנים מיוחדים 

250-300 ש”ח לזן בודד על עץ, +500 לשני זנים על העץ, +700 ש”ח לשלושה זנים על עץ

במשתלת אורגניקו – 052-3805443

ניתן להזמין את הזנים הבאים:

זנים רשמיים

אדוארד, אורלי, אלפונסו, ג’ובילי, גיילור, היידי, ואן דייק, ורבורג, טומי, טלי (איה), טנגו, לילי, מנגו מאיה, מאדאם פרנסיס, מברוקה, מנזלינו, נאם דוק מאי, סייבר, נועה, עומר, פאינרו, פאירי, קיט, קנט, קרבאו, שלי, עומר

כל זני המנגו נמכרים על גבי כנה של מנגו רשמית אשר ניתן לגדל ברוב קרקעות בארץ