כמו בתחומים וענפים רבים נוספים, חדשנות וחידושים הם שם המשחק גם בתחום הגינון, עיצוב הגינה והאגרונומיה.


מזה שנים רבות משקיעים תאגידי ענק כסף רב על פיתוחים חדשים וכיום אנו למעשה קוצרים את הפירות ויכולים להנות ממוצרים מעניינים וחדשים. בין אם מדובר בפיתוח זני פרי חדשים, שיפור חוויית הגינון הביתי ועוד – המשותף לכל אלה היא החדשנות שבהם, והכסף הרב שהושקע בפיתוחם.

בענף האגרונומיה עומלות כל העת חברות זרעים עתירות תקציב על פיתוח זנים חדשים ושיפור של זנים קיימים. אלה מיועדים בעיקר לחקלאות, ונועדו לאפשר גידול עמיד יותר של זנים טעימים ומגוונים יותר אשר יתנו פרי רב יותר. בין הזנים והפיתוחים של השנים האחרונות ניתן למצוא פיתוח של פלפל בצבע שוקולד, אשר טעמו עדין, מתקתק ומלא ארומה – פרי פיתוח ישראלי של ד”ר יוני אלקינד מהפקולטה לחקלאות ברחובות. או פיתוחים נוספים של חברות אחרות – פלפל עגול וחלק, בגודל של עגבנייה בינונית, בצבעי שוקולד, כתום, אדום וירוק, אבטיח בגודל מותאם אישית במשקלים של בין ק”ג וחצי ועד ל-8-10 ק”ג, אבטיחים עמידים ללא זרעים, פלפל ללא גרעינים, עגבניות שרי יובל עתירות ליקופן ועוד.

אולי המוצר המעניין ביותר – קירות ירוקים. בעזרת מוצר חדשני המוצע באתר האינטרנט “אורבני-גן” ניתן כיום להקים קיר ירוק בפנים ובחוץ הבית והמשרד בשיטת “עשה זאת בעצמך”. כלומר מודולים של קירות ירוקים המיועדים להרכבה עצמית פשוטה ומהירה. הערכות כוללות את האביזרים הדרושים להקמת גינה ורטיקלית מרשימה, וכל זאת בפשטות – כמו התקנה של מדף.

מוצר חדשני נוסף מאפשר השקיה במרפסות ובגינות ללא צורך בחיבור לברז או חשמל, וזאת בעזרת אנרגיה סולארית המופקת מהשמש ומילוי פשוט של עד ל-80 ליטר מים בתוך המכשיר. היתרון המשמעותי של המערכת היא הגמישות שלה, כך שניתן להציב אותה באופן כמעט חופשי, והצינורות הכלולים בערכה יאפשרו להגיע עד ל-20 עציצים ולהשקות אותם על פי תוכנית שייקבע מראש המשתמש.

בקר השקיה מתקדם מאפשר לעקוב אחר ההשקיה דרך אפליקציה במכשיר הנייד ובעזרת טכנולוגיית Bluetooth. האפליקציה היא בעברית, ובעזרת ה-Bluetooth ניתן להפעיל ולשלוט גם במספר בקרים, ובמרחק של עד 10 מטרים מהם. כך ניתן לבצע פתיחה מיידית של ההשקייה, לקבוע תוכניות השקיה, להשבית את ההשקייה בימים גשומים ועוד. המוצר מתאים גם לגינות ביתיות וגם לשימושים מסחריים, וניתן לקבוע בעזרתו תוכניות השקיה מגוונות של עד 4 פעמים ביום.

כל הפיתוחים שהוזכרו, ועוד רבים אחרים, משפרים ומקלים עלינו לגדל בעצמנו, ולהנות מגינה מעוצבת ומרשימה, וכל זאת בפשטות ובנוחות.

קטגוריות