פרגולה היא חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מבתים רבים. הפרגולה היא מקום מקסים שמוסיף חן ויופי לבית שלנו, היא צל שניתן לחסות מתחתיו, מקום נפלא לארח חברים וליהנות מהמשפחה, היא מגנה על המרפסת והחצר מפני פגעי מזג האוויר, והיא מהווה פרויקט בנייה כיפי כאשר אנו רוצים לבנות משהו במו ידינו. אז כדי שתוכלו גם אתם ליהנות מפרגולה שתאריך ימים – הכנו לכם מספר טיפים חשובים לבניית פרגולות.

החליטו מהו כיוון הפרגולה

לפני שאתם מתחילים בבניית הפרגולה חשוב להחליט באיזה כיוון אתם תרצו למקם אותה. בדקו מהם כיווני האוויר שיש אצלכם בגינה. חשוב שבפרגולה תהיה זרימת אוויר ולא מחנק וכי הפרגולה תחסום את השמש בימים חמים ואת האור המסנוור של השקיעה, אך עם זאת לא תחסום את הנוף היפה הנשקף מביתכם. יש לתצפת ולחזות מראש את הכיוונים.

בחרו את סוג הפרגולה שלכם

חשוב לתכנן תכנון הנדסי מקצועי של הפרגולה עם התחשבות בכלל הנתונים שמסביב, תוך בניית יסודות של 4 עמודים חזקים ומבורזלים.יש להבין האם תרצו פרגולה שנתמכת על קיר שנחשבת פרגולה בעלת מבנה חלש יותר, או פרגולה יציבה על עמודים? על פי נתונים אלה יש לתכנן אותה. בנוסף תוכלו לבחור בפרגולה תלויה המחוברת בצד אחד לקיר הבית – מבנה של פרגולה תלויה הוא מבנה של שני עמודים הנמצאים במרחק של קיר שווה בגודלו מקיר הבית, כאשר על עמודים אלה מונח גשר עשוי מקורה – גם פרגולה מסוג זה נחשבת לפרגולה חזקה ויציבה וזאת משום שהיא נשענת על קיר הבית.
כמובן שעליכם לוודא כי אתם עומדים בתקנות הרשות המקומית.

בחרו את סוג העץ בו תרצו להשתמש לפרגולה שלכם

כעת לאחר שבחרתם את סוג הפרגולה שתרצו לבנות, הגיע הזמן לבחור את סוג העץ המתאים ביותר עבורכם. כיום ישנם מגוון עצים המתאימים לבניית פרגולה, אבל הסוג המתאים ביותר הינו עץ האורן. עץ אורן, הינו העץ הנפוץ ביותר והוא מספיק חזק ועמיד עבור פרגולות. בנוסף הוא זול יחסית ובבניית פרגולה אנו זקוקים לעץ רב משום שהפרגולה היא מבנה גדול יחסית שדורש הרבה עץ ועץ האורן מוזיל עלויות. אם תרצו להשתמש בעצים אחרים ישנן עוד אופציות כמו למשל עץ האשוח, עץ הארז, איפאה, דובדבן וסוגי עץ נפוצים אחרים. עם זאת חשוב לבצע תחזוקה של העץ בכל שנה, להגן עליו מנגד טרמיטים ויש לצבוע אותו בהתאם לעיצוב.

בחרו הצללה משתלמת ומתאימה לפרגולה שלכם

לאחר שבניתם את הבסיס לפרגולה ובחרתם את העץ המתאים לה ביותר, הגיע הזמן לבחור את ההצללה המתאימה לכם ולפרגולה גם מבחינת הנראות של הפרגולה וגם מבחינת התקציב והפרקטיות. כיום ישנן מבחר אופציות לכיסוי והצללת הפרגולה ביניהן: מחצלות במבוק – אופציה זולה יחסית אך לא מאד יציבה שמתאימה למי שרוצה הצללה בעוביים שונים ומשתנים. קורות עץ – אופציה יקרה יותר אך נראית יותר עשירה וגם יותר יציבה ועמידה. אופציה של סרגלים אלכסונים – מסילות מצלילות השוברים את קרני השמש ומצמצמים את חדירת האור תוך תוספת עיצוב רב לחלל הפרגולה. ורשתות צל – אופציה טובה אך פחות מומלצת מבחינה אסתטית. עוד ניתן לכסות את הפרגולה בכיסוי גשם, רעפים, פח או פלסטיק – אך מדובר באופציות הנחשבות לפחות מושקעות ופחות הרמוניות למי שרוצה אלמנט שטובל בעיצוב.

תחזקו את הפרגולה פעם בשנה

אם אתם רוצים שהפרגולה שלכם תאריך ימים, חשוב לתחזק אותה. הגנו על עץ הפרגולה באמצעות חומרים דוחי טרמיטים, צבעו את הפרגולה, נקו אותה והגנו עליה מפני דהייה. נקו את העץ, ושמרו עליו מפני נזקי מזג האוויר. בצורה זאת תוכלו ליהנות מפרגולה נקייה, חזקה ויציבה לשנים ארוכות.

קטגוריות