מנגו מאיה, שלי, עומר, נאם דוק מאי, אדווארד, מורינגה – 80 ש"ח, אוכמניות,  ליצ'י (זן אורגניקו, הונג לונג),
בננה: כחולה, סורית, פלאטנוס. גפן: איזבלה, איטלקי, מוסקט, פטאיה – מגוון זנים

זני מנגו מפרוייקט אורגניקו: מנגו מילה, רחל ועוד..
לרכישה צמחים ניתן ליצור קשר – 052-3805443 (הודעות לוואצאפ)

עץ מנגו לא מתפתח – התפתחות עץ מנגו תלויה במספר רב של פרמטרים: השקיה, סוג האדמה, מזון לעץ, כנה ומחסום פיזי.

השקיה

כשהעץ צעיר הוא מושפע מכמות המים. עץ כזה כדאי להשקות בכמויות קטנות מספר פעמים ביום. עץ בוגר מסוגל לגדול יפה עם השקיה אחת למספר ימים (למרות שאני לא מחסידי השיטה) , אך בעץ מנגו צעיר, בעל מעט שורשים שאינם מפותחים, רוב ההשקיה העודפת יורדת לקרקע והעץ לא מסוגל לקלוט את רוב המים שירדו. השקיה בטפטפות חשובה מאוד ועוזרת להתפתחות תקינה של העץ.

למידע נוסף עץ מנגו השקייה

סוג האדמה

סוג האדמה משפיע על קצב הגידול. חשוב להבין שכל קרקע מתנהגת אחרת מבחינת כמות המינרלים, יכולת ספיחת המים ושחרורם.

מזון לעץ

כל עץ מנגו דורש דישון רציף, בייחוד כשהעץ צעיר, אך לא מתחילים לדשן ישר אחרי השתילה. יש לתת לעץ להיקלט ורק אז להתחיל לדשן. ללא מזון ייקח לעץ יותר זמן להתפתח.

חשיפה לאור

עץ מנגו שלא גדל בשמש מלאה יכול לגדול ולהגיע לגדלים גדולים ומרשימים, אך יקח לו יותר זמן להתפתח מאשר עץ מנגו שגדל בשמש מלאה.

כנה לא מותאמת לרוכב

לפעמים יש אי התאמה בין הכנה לרוכב, תופעה שמתרחשת לרוב בכנות שאינן רשמיות – נוצרת דחייה של הרוכב וזה מעכב את גדילת העץ.

כנה לא תקינה

לפעמים פשוט יש כנות שלא התפתחו כמו שצריך – במקרה זה אין הרבה מה לעשות חוץ מלהחליף את הכנה.

מחסום פיזי

חסימה של אבנים יכולה לעכב את גדילת העץ עד שהשורשים ימצאו את הדרך לעקוף את המחסום, וכך עץ שנתקע שנים יכול לפרוץ. לכן, עץ שגדל בעציץ מוגבל.

כנה לא עמידה לקרקע

יש כנות שעמידות לרוב סוגי הקרקעות כמו הכנות שאנו משתמשים באורגניקו.

לא תמיד משתמשים בכנות מסודרות והרבה פעמים זה מנגו זריע, ולכן אין לצמח את תכונות הכנה שכל כך חשובות להתפתחות תקינה של הצמח. באורגניקו אנו משתמשים בכנות רשמיות ומפותחות.

זני המנגו

יש מיגוון זנים שהם נמוכים ומפותחים, אך תמיד ישארו ננסיים.

לקריאה נוספת עץ מנגו ננסי

למכירה עצי מנגו לגינה זני : מנגו מאיה, עומר, נאם דוק מאי, אדוארד, שלי, קיט, רחל, פאירי, גילור, מילה.
מחיר 120-250 ש"ח לזן בודד על עץ, 400 לשני זנים על העץ, 500-600 ש"ח לשלושה זנים על עץ

במשתלת אורגניקו – 052-3805443

ניתן להזמין את הזנים הבאים:

אדוארד, אורלי, אלפונסו, ג'ובילי, גיילור, היידי, ואן דייק, ורבורג, טומי, טלי (איה), טנגו, לילי, מנגו מאיה, מאדאם פרנסיס, מברוקה, מנזלינו, נאם דוק מיי, סייבר, נועה, עומר, פאינרו, פאירי, קיט, קנט, קרבאו, רחל, שלי.

בקרוב זני מנגו אורגניקו…

פרוייקט זני המנגו של אורגניקו

פרוייקט הצלת זנים איכותיים של מנגו על ידי אורגניקו למכירה לגינות הפרטיות, באורגניקו אנו עומלים כמה שנים להשיב חזרה לגינות הפרטיות זנים איכותיים וטעימים במיוחד של מנגו שנעלמו מן הגינות ומן החקלאות המתועשת. המנגו קיים בישראל כ- 90 שנה, וכבר אז פיתחו זנים מקומים טעימים ואיכותיים וגם הביא זנים מכל העולם. רוב הזנים ננטשו עקב אי התאמה לחקלאות המתועשת, וחלקם שווים שימור בשל טעמם הייחודי, ארומה, ריח הם יכולים להיות זנים טובים לגידול בבתים פרטיים

הסיבות להעלמות זני מנגו מהשווקים כוללים: קטיף בעייתי (זנים מסויימים נקטפים בצורה שהיא דורשת יותר ידיים עובדות), כמות ייבול בינונית (שלגינה הפרטית זה מספיק פרי), סירוגיות, גודל וצורת הפרי לא אחידים (הכוונה שעל אותו העץ יש פירות בצורות שונות ובמשקל שונה), ארומה חזקה מידי, צבע הפרי, צורת הפרי או משקל הפרי (פרי גדול – ענק או קטן מידי לשיווק. מנגו בחקלאות המתועשת צריך להבשיל בבת אחת ולגינה הפרטית אנו רוצים שיבשיל בהדרגה ולקטוף במשך זמן רב יותר (עונה ארוכה). צבע המנגו (אנשים קונים לפי הצבע ולא לפי הטעם), וחלקם נעלמו כי לא היו מספיק טובים

כל הסיבות הללו לא קשורות כלל למנגו בגינות הפרטיות.

אורגניקו מאפשרת לכם בעלי גינות פרטיות לגדל ולהנות מזני מנגו יחודיים, במגוון טעמים מדהימים, בגדלים שונים, בעלי ארומה. הגדלים של סוגי המנגו אצלנו מתחילים מ-100  גרם ועד ומעל -2 ק"ג לפרי אחד. באורגניקו תקבלו הדרכה בזמן הרכישה וגם לאחריה כיצד להפיק את המירב מעץ המנגו. וגם המלצה לגדל עץ המותאם לצרכים שלכם' כמו כן אנו מפתחים זנים איכותיים המשלבים את הזנים היחודיים הישנים והטובים. בחקלאות המודרנית לרוב קוטפים את הפרי זמן רב לפני שמגיע לשוק ולפני שהפרי מבשיל על העץ לכן הטעם והמרקם פחות טובים. חלק מהזנים נשכחו וננטשו בגלל שהם זנים של אנשים פרטיים, ומעולם לא היו זנים מסחריים, באורגניקו אנו משתמשים בכנות איכותיות המתאימות לאדמות שונות.

רשימת עמודים