מנגו מאיה, שלי, עומר, נאם דוק מאי, אדווארד, מורינגה – 80 ש"ח, אוכמניות,  ליצ'י (זן אורגניקו, הונג לונג),
בננה: כחולה, סורית, פלאטנוס. גפן: איזבלה, איטלקי, מוסקט, פטאיה – מגוון זנים

זני מנגו מפרוייקט אורגניקו: מנגו מילה, רחל ועוד..
לרכישה צמחים ניתן ליצור קשר – 052-3805443 (הודעות לוואצאפ)

עץ מנגו לא מוציא פרי – היעדר פירות מנגו על העץ יכול לנבוע מסיבות רבות: בעיות פריחה, עץ לא בוגר, עץ לא מתפתח, מחסור בדשן – מזון לצמח, השפעת ההשקיה על הפריחה, מחלות על העץ.

מחסור בפרי עקב בעיות פריחה במנגו

יכול להיגרם עקב מספר סיבות

  1. מזיקים: קימחון הוא לרוב הגורם הראשי להפחתת הפריחה. יש זנים שלא מסוגלים להתמודד עם קימחון. באורגניקו יש לנו טיפול לבעיות פריחה אלו.
  2. מזיקים: פייחת יכולה להשפיע על תפרחות נמוכות והחלשת העץ.
  3. פריחה לא בעונה – פריחה שמתרחשת שלא בעונה מחלישה את העץ בעצים צעירים ,ומונעת פריחה בעונה הנכונה.
  4. גלי קור באביב – יכולים לגרום להורדת הפריחה ולחוסר האבקה.
  5. גלי חום-שרב באביב, גורמים להפחתת הפריחה.

לקריאה נוספת – עץ מנגו פריחה

חוסר התפתחות הצמח

התפתחות הצמח יכולה להיות תלויה בסמפר גורמים

לקריאה נוספת עץ מנגו לא מתפתח

חוסר בגרות הצמח

עצים צעירים לא מניבים פרי עקב היעדר בגרות, צריך סבלנות ולהוריד תפרחות כשהעץ צעיר. במידה והעץ לא פורח בגיל מבוגר יכול להיות שהוא לא עץ מורכב אלא עץ זריע, דבר שיגרום לעץ להניב פירות רק לאחר 5-15 שנים. על מנת לקבל פרי מעץ זה ניתן לזרז את העץ ולגרום לו לפרוח. הדרכה פרטנית באורגניקו.

למה פרי המנגו נופל מהעץ

מנגו נופל מהעץ – בדרך כלל כתוצאה מגלי חום, מהשקיה לא מספקת ומקימחון .

השפעת השקיה על הפריחה

גלי חום – שרב משפעים בכמה אופנים אחד זה היובש הקיצוני שמייבש את הפריחה, יש להשקות יום לפני השרב כמות גדולה של מים, למה פרי המנגו נופל מהעץ – השפעת ההשקייה על נפילת הפרי – כמו הפריחה יש להשקות רבות בימי שרב וגם ביום לפני השרב בערב, יש להוסיף כיסוי קרקע בייחוד לעצים צעירים על מנת לשמור על לחות הקרקע

למידע נוסף על מנגו השקיה

למכירה עצי מנגו לגינה זני : מנגו מאיה, עומר, נאם דוק מאי, אדוארד, שלי, קיט, רחל, פאירי, גילור, מילה.
מחיר 120-250 ש"ח לזן בודד על עץ, 400 לשני זנים על העץ, 500-600 ש"ח לשלושה זנים על עץ

במשתלת אורגניקו – 052-3805443

ניתן להזמין את הזנים הבאים:

אדוארד, אורלי, אלפונסו, ג'ובילי, גיילור, היידי, ואן דייק, ורבורג, טומי, טלי (איה), טנגו, לילי, מנגו מאיה, מאדאם פרנסיס, מברוקה, מנזלינו, נאם דוק מיי, סייבר, נועה, עומר, פאינרו, פאירי, קיט, קנט, קרבאו, רחל, שלי.

בקרוב זני מנגו אורגניקו…

פרוייקט זני המנגו של אורגניקו

פרוייקט הצלת זנים איכותיים של מנגו על ידי אורגניקו למכירה לגינות הפרטיות, באורגניקו אנו עומלים כמה שנים להשיב חזרה לגינות הפרטיות זנים איכותיים וטעימים במיוחד של מנגו שנעלמו מן הגינות ומן החקלאות המתועשת. המנגו קיים בישראל כ- 90 שנה, וכבר אז פיתחו זנים מקומים טעימים ואיכותיים וגם הביא זנים מכל העולם. רוב הזנים ננטשו עקב אי התאמה לחקלאות המתועשת, וחלקם שווים שימור בשל טעמם הייחודי, ארומה, ריח הם יכולים להיות זנים טובים לגידול בבתים פרטיים

הסיבות להעלמות זני מנגו מהשווקים כוללים: קטיף בעייתי (זנים מסויימים נקטפים בצורה שהיא דורשת יותר ידיים עובדות), כמות ייבול בינונית (שלגינה הפרטית זה מספיק פרי), סירוגיות, גודל וצורת הפרי לא אחידים (הכוונה שעל אותו העץ יש פירות בצורות שונות ובמשקל שונה), ארומה חזקה מידי, צבע הפרי, צורת הפרי או משקל הפרי (פרי גדול – ענק או קטן מידי לשיווק. מנגו בחקלאות המתועשת צריך להבשיל בבת אחת ולגינה הפרטית אנו רוצים שיבשיל בהדרגה ולקטוף במשך זמן רב יותר (עונה ארוכה). צבע המנגו (אנשים קונים לפי הצבע ולא לפי הטעם), וחלקם נעלמו כי לא היו מספיק טובים

כל הסיבות הללו לא קשורות כלל למנגו בגינות הפרטיות.

אורגניקו מאפשרת לכם בעלי גינות פרטיות לגדל ולהנות מזני מנגו יחודיים, במגוון טעמים מדהימים, בגדלים שונים, בעלי ארומה. הגדלים של סוגי המנגו אצלנו מתחילים מ-100  גרם ועד ומעל -2 ק"ג לפרי אחד. באורגניקו תקבלו הדרכה בזמן הרכישה וגם לאחריה כיצד להפיק את המירב מעץ המנגו. וגם המלצה לגדל עץ המותאם לצרכים שלכם' כמו כן אנו מפתחים זנים איכותיים המשלבים את הזנים היחודיים הישנים והטובים. בחקלאות המודרנית לרוב קוטפים את הפרי זמן רב לפני שמגיע לשוק ולפני שהפרי מבשיל על העץ לכן הטעם והמרקם פחות טובים. חלק מהזנים נשכחו וננטשו בגלל שהם זנים של אנשים פרטיים, ומעולם לא היו זנים מסחריים, באורגניקו אנו משתמשים בכנות איכותיות המתאימות לאדמות שונות.

רשימת עמודים