מנגו (מאיה, שלי, עומר, נאם דוק מאי, אדווארד), מורינגה – 80 ש"ח, אוכמניות,  ליצ'י (זן אורגניקו, הונג לונג),
בננה: כחולה, סורית, פלאטנוס. גפן: איזבלה, איטלקי, מוסקט, פטאיה – מגוון זנים

זני מנגו מפרוייקט אורגניקו
לרכישה ניתן ליצור קשר – 052-3805443 (הודעות לוואצאפ)

גידול מנגו מגרעין –איך לגדל מנגו מגרעין, משך זמן נביטה, תנאי גידול, טיפול בגרעין וכדאיות גידול מנגו מגרעין.

לא מומלץ לגדל מנגו מגרעין כי לא ניתן להבטיח את איכות הפרי (כמות הסיבים, טעם הפרי, גודל הפרי, כמות ההנבה). בנוסף לכך, חשיבות הכנה במנגו גבוהה במיוחד, מכיוון שהכנות מייצרות עמידות למזיקים, מערכת שורשים, עמידות לקרקעות שונות, מליחות בקרקע או במים ועמידות לקור).

איך לגדל מנגו מגרעין

ניתן להסיר את קליפת הגרעין (לא חובה), להשרות את הזרע מספר שעות לפני זריעה, לקבור את הזרע 3 ס"מ מהחלק העליון של הזרע, ולשמור על קרקע לחה עד לנביטה ואף לאחריה.

זריעה:
זריעת מנגו מומלצת לאחר תנובת הפרי, מאחר שהנבטה של זרעים טריים מהירה יחסית להנבטה של זרעים לא טריים, ומגדילה את סיכויי הנביטה.

שמירת זרעים עד הזריעה:
על מנת לשמור את הזרעים צריך לנקות את כל שאריות הפרי ולייבש אותם.

עונת הזריעה:
אביב, קיץ, סתיו.

מרחק זריעה בין צמח לצמח:
זריעה בעציצים או במיקום הסופי של העץ. בנוסף, אם אתם שותלים כמה זרעי מנגו ורוצים לבחור את הטוב ביותר, ניתן לזרוע את הזרעים במרחק של כעשרים ס"מ זה מזה, אבל זה חייב להיות זמני ואח"כ יש לדלל את המיותרים.

עומק הזריעה:
כשלושה עד ארבעה ס"מ בתוך הקרקע, מהחלק העליון.

תנאי זריעה:
חום, לחות, שמש ולחות קרקע.

השקיית זרעי מנגו:
השקיה מרובה / השקיה בינונית, בהתאם לתנאי האקלים, המיקום והקרקע.

זמן הנבטה:
משך הנביטה 3-6 שבועות, אך יכולה להתרחש נביטה גם לאחר שנה בקרקע.

תנאי הנבטה
בהתחלה רצוי לספק לנבט צל עם אור מרובה. עם הזמן, יש לחשוף את הנבט לשמש, בייחוד לקראת החורף. במידה וגדלו שני ענפים מזרע אחד צריך להוריד את החלש (זה נקרא גרעין רב עוברי).

למכירה עצי מנגו לגינה זני מנגו: מאיה, עומר, נאם דוק מאי, אדוארד, שלי, קיט, רחל, פאירי, גילור, מילה.
מחיר 120-250 ש"ח

במשתלת אורגניקו – 052-3805443

ניתן להזמין את הזנים הבאים:

אדוארד, אורלי, אלפונסו, ג'ובילי, גיילור, היידי, ואן דייק, ורבורג, טומי, טלי (איה), טנגו, לילי, מנגו מאיה, מאדאם פרנסיס, מברוקה, מנזלינו, נאם דוק מיי, סייבר, נועה, עומר, פאינרו, פאירי, קיט, קנט, קרבאו, רחל, שלי.

בקרוב זני מנגו אורגניקו…

פרוייקט זני המנגו של אורגניקו

פרוייקט הצלת זנים איכותיים של מנגו על ידי אורגניקו למכירה לגינות הפרטיות, באורגניקו אנו עומלים כמה שנים להשיב חזרה לגינות הפרטיות זנים איכותיים וטעימים במיוחד של מנגו שנעלמו מן הגינות ומן החקלאות המתועשת. המנגו קיים בישראל כ- 90 שנה, וכבר אז פיתחו זנים מקומים טעימים ואיכותיים וגם הביא זנים מכל העולם. רוב הזנים ננטשו עקב אי התאמה לחקלאות המתועשת, וחלקם שווים שימור בשל טעמם הייחודי, ארומה, ריח הם יכולים להיות זנים טובים לגידול בבתים פרטיים

הסיבות להעלמות זני מנגו מהשווקים כוללים: קטיף בעייתי (זנים מסויימים נקטפים בצורה שהיא דורשת יותר ידיים עובדות), כמות ייבול בינונית (שלגינה הפרטית זה מספיק פרי), סירוגיות, גודל וצורת הפרי לא אחידים (הכוונה שעל אותו העץ יש פירות בצורות שונות ובמשקל שונה), ארומה חזקה מידי, צבע הפרי, צורת הפרי או משקל הפרי (פרי גדול – ענק או קטן מידי לשיווק. מנגו בחקלאות המתועשת צריך להבשיל בבת אחת ולגינה הפרטית אנו רוצים שיבשיל בהדרגה ולקטוף במשך זמן רב יותר (עונה ארוכה). צבע המנגו (אנשים קונים לפי הצבע ולא לפי הטעם), וחלקם נעלמו כי לא היו מספיק טובים

כל הסיבות הללו לא קשורות כלל למנגו בגינות הפרטיות.

אורגניקו מאפשרת לכם בעלי גינות פרטיות לגדל ולהנות מזני מנגו יחודיים, במגוון טעמים מדהימים, בגדלים שונים, בעלי ארומה. הגדלים של סוגי המנגו אצלנו מתחילים מ-100  גרם ועד ומעל -2 ק"ג לפרי אחד. באורגניקו תקבלו הדרכה בזמן הרכישה וגם לאחריה כיצד להפיק את המירב מעץ המנגו. וגם המלצה לגדל עץ המותאם לצרכים שלכם' כמו כן אנו מפתחים זנים איכותיים המשלבים את הזנים היחודיים הישנים והטובים. בחקלאות המודרנית לרוב קוטפים את הפרי זמן רב לפני שמגיע לשוק ולפני שהפרי מבשיל על העץ לכן הטעם והמרקם פחות טובים. חלק מהזנים נשכחו וננטשו בגלל שהם זנים של אנשים פרטיים, ומעולם לא היו זנים מסחריים, באורגניקו אנו משתמשים בכנות איכותיות המתאימות לאדמות שונות.

רשימת עמודים