מבחר צמחים למכירה: מנגו: מאיה, שלי, נאם דוק מאי, גיילור ועוד הרבה זנים מיוחדים. בננה: אדומה, בורו, סורית, פלאטנוס, ידים מתפללות בננה תפוח, כחולה,

גרגר פנמה, פפאיה אדומה, פטאיה – מגוון זנים. לרכישת צמחים ליצור קשר – 052-3805443 (לשלוח הודעות לא להתקשר)

מנגו זנים – מגוון העצים עצום. זנים בשלל צורות, מגוון טעמים, גדלים שונים ובעלי ארומה שונה, מרקם שונה, ריחות ועוד… הגדלים של סוגי פרי המנגו מתחילים מ-100 גרם ועד יותר מ -2 ק”ג לפרי אחד.

כמה סוגי מנגו יש? מגוון עצום של זנים רשמיים ולא רשמיים, וכמובן יש את פרוייקט זני אורגניקו שמכיל זנים לא רשמיים מעולים שמומלץ לגדל.

זני מנגו שפותחו בישראל – עצי מנגו שפותחו בישראל חלקם בצורה רשמית ע”י מכון ולקני וחלקם על ידי אנשים פרטיים, כולל זני אורגניקו. ליד כל זן מצויינת ארץ המקור של זן המנגו, וכך ניתן לראות אם הוא זן ישראלי.

מידע נוסף על המנגו הכי טעים ניתן לראות בעמוד זני מנגו מומלצים.

רשימת זני מנגו כולל תמונות

מנגו אגם

מנגו אגם – טעם מתוק, ללא חמיצות, בעל ארומה קלה וריח עדין. מבשיל בתחילת אוגוסט. גודל הפרי בינוני כ-400 גרם. פירות זן אגם יפים, בעלי מרקם רך, עדין ולא סיבי, ובעלי חיי מדף ארוכים. הוא מקדים בעונת השנה, וזמין לקניה בחנויות. למגדל הפרטי רצוי לשקול האם כדאי לגדל פרי זה שזמין בתחילת העונה, ושעלויות הגידול שלו גדולות מעלות רכישתו  ברוב

מנגו אדוארד

מנגו אדוארד לרכישה מנגו אדוארד- טעם מתוק עם חמיצות קלה מאוד. מבשיל בסוף אוגוסט ומניב כמות פרי מועטה, שגם היא הוא סובלת מריקבונות פנימיים. לאדוארד ארומה וריח עדינים שכמעט לא מורגשים, מרקם רך אבל מוצק, סיבים מועטים וגודל בינוני כ500 גרם,. ניתן ורצוי לקטוף לפני הזמן, כי נפילה על הקרקע פוגעת ברוב הפרי וכמות הפרי על העץ מועטה. עונתו קצרה ואורך חיי המדף שלו קצרים.

 

 

 

מנגו אורלי

מנגו אורלי – פיתוח ישראלי של המכון הוולקני. פרי יפהפה בעל שילוב טוב של מתיקות וחמיצות ביחד, ריח עדין וארומה קלה, מרקם מיצי, ללא סיבים וקליפה אכילה. גודל האורלי בינוני, משקלו הממוצע 450 גרם, מבשיל בתחילת אוגוסט. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ מרובה והעץ עמיד למחלות. ניתן למצוא אותו בשווקים, אם כי כעת הוא עדיין נדיר.

מנגו אירווין

מנגו אירווין – טעמו מתוק, ריחו עדין והוא חסר חמיצות או ארומה מיוחדים, בעל מרקם מיצי רך, ללא סיבים, גודל בינוני, משקל ממוצע 360 גרם, מבשיל באוגוסט. בעל חיי מדף קצרים, אך איכות הפרי נשמרת לאורך זמן. מניב כמויות גדולות, כדאי לקטוף בזמן. נפילה על הקרקע פוגעת ברוב הפרי .

מנגו אלדוראדו

מנגו אלדוראדו – זן  מדהים מפרוייקט זני אורגניקו. טעמו חמוץ-מתוק מעניין, הטעם הראשוני חמצמץ ואז מגיע טעם עשיר, מתוק ונהדר, אשר מקפיץ ומחזק את טעם המנגו. לאלדוראדו מרקם מוצק, ללא סיבים, קליפה אכילה, ריח וארומה נפלאים, משקל ממוצע 650 גרם. תאריך הבשלת הפרי – ספטמבר, חיי מדף ארוכים ואיכות פרי טובה. כמות הפרי על העץ מרובה. מומלץ בחום ע”י אורגניקו.

מנגו אלפונסו

מנגו אלפונסו- בעל טעם טוב ועשיר המשלב מתיקות עם חמיצות עדינה וריח נעים, צבע ירוק-צהוב, משקל 200-350 גרם, מרקם רך ומעט סיבי שלרוב לא פוגע בהנאת האכילה. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, כדאי לקטוף לפני הזמן או בזמן, מאחר ונפילה על הקרקע פוגעת בפרי, כמות הפרי על העץ בינונית והעץ סירוגי (יש שנים שאין פרי). איכות הפרי לא נשמרת בקטיף מאוחר. הפרי סובל מבעיות שאחת מהן היא ריקבון פנימי (זו אינה מחלה, זה חלק מהפרי), לא ניתן לאכול את הפירות במצב זה. עץ זה אינו מומלץ  בשל הבעיות הקשות בפרי ובשל תנובה לא סדירה.

מנגו ארטו-איטו R2E2

מנגו R2-E2 – זן אוסטרלי בעל שם לא-קליט. טעמו של הפרי סביר עד סתמי, עם טעם לוואי בולט, ריח עדין, מתיקות בינונית, חמיצות עדינה במיוחד וללא ארומה. צבע אדום-צהוב, משקל 800-1000 גרם, מרקם מוצק ולא סיבי, תאריך הבשלת הפרי סוף אוגוסט עד ספטמבר, כמות הפרי על העץ גדולה. ניתן לקטוף לפני הזמן. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי. מומלץ לטעום לפני גידול, כי טעמו הייחודי לא מתאים לכולם.

מנגו בונבון

מנגו בונבון –זן מעולה מפרוייקט אורגניקו. כשמו כן הוא: טעם מתוק עשיר כסוכריה. בעל ריח עדין, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה וארומה עדינה. צבע מנגו בונבון אדום-ירוק מבריק, משקלו 200-400 גרם, מרקם מוצק, סיבים עדינים ומועטים, קליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי: סוף אוגוסט- ספטמבר, ובטיפול נכון גם עד תחילת אוקטובר. עונת ההנבה של בונבון ארוכה וגם חיי המדף שלו ארוכים. איכות הפרי טובה. הפרי משנה את צבעו לפני הבשלה. כדאי לקטוף קצת לפני הזמן, מומלץ לאכול את הפרי מעט קשה. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ בינונית. זן מנגו בונבון משובח ומומלץ מאוד-מאוד ע”י אורגניקו.

מנגו ג’ובילי

מנגו ג’ובילי –. לג’ובילי טעם של מנגו עם קוקוס, ריח עדין, מתיקות עדינה, ללא חמיצות וארומה חלשה. צבעו אדום מבריק, משקל 300-450 גרם, מרקם מוצק, סיבים מועטים, קליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – ספטמבר. חיי המדף טובים ואיכות הפרי טובה. ניתן לקטוף לפני הזמן אבל כדאי לקטוף בזמן כשהפרי צבעוני. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ בינונית. ניתן לומר שהוא מתוק באופן עדין עד תפל.

מנגו גיילור

מנגו גיילור-גילור – זן הודי אשר הובא ממצרים. מלך המנגו – בעל טעם מעולה ועשיר במיוחד, ריח מעולה, מתיקות מרובה, חמיצות טובה ואננסית, ארומה מעולה. צבע גיילור ירוק, משקל ממוצע 700 גרם, מרקם הפרי בשרני וקצת מיצי, מכיל סיבים מועטים והקליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי אוגוסט-ספטמבר. פירות זן גיילור איכותיים מבחינת טעמם, בעלי מתיקות עשירה עם חמיצות אננסית מעולה שמשתלבת עם המתיקות בצורה מושלמת, לגיילור מרקם טוב, ארומה מצוינת  ואיכות פרי טובה, ולכן מומלץ לגידול. כשהפרי נקטף לפני הזמן יש לו טעם מנגו-אננסי, כשהפרי בשל רוב החמיצות נעלמת.

אורגניקו ממליצים על מנגו גיילור ככעץ מושלם לגינה לאוהבי פירות ארומטיים.

מנגו דשרי

מנגו דשרי – זן הודי, בעל טעם מנגואי חזק ומעניין, אשר בבשלות מרגיש תמיד שהוא בשל מידי. לדשרי צבע צהוב-ירוק, ריח חזק, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה וארומה חזקה. משקל דשרי ממוצע 230 גרם, מרקם רך ומיצי, סיבים מועטים, קליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט. חיי המדף קצרים ואיכות הפרי בינונית, כדאי לקטוף לפני בשלות מלאה, נפילה על הקרקע פוגעת בכל הפרי, כמות הפרי על העץ נמוכה, והעץ לא מניב כל שנה (העץ סירוגי). לא מתאים לכל אחד, מתאים לאנשים שאוהבים טעמים חזקים במיוחד.

מנגו הדן-היידן

מנגו הדן-היידן – זן אמריקאי מפלורידה בעל טעם סטנדרטי של מנגו, ריח מועט, מתיקות גבוהה, חמיצות מועטה במיוחד וארומה עדינה. צבע הדן צהוב-אדום, משקל ממוצע 380 גרם, מרקם מיצי רך, ללא סיבים והקליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, חיי המדף קצרים ואיכות הפרי לא טובה לאורך זמן. ניתן לקטוף לפני הזמן אבל לא מומלץ וכדאי לקטוף בזמן, נפילה על הקרקע פוגעת בכל הפרי, כמות הפרי על העץ בינונית עקב בעיות פריחה אשר גורמות לפירות קטנים במיוחד. הפרי מתוק אך בעיות פריחה של פירות פנוקרפים (מנווני זרע) גורמות לעץ לתנובה לא יציבה אשר גורמת לחוסר כדאיות לגידול זן זה.

מנגו היידי

מנגו היידי – דרום אפריקאי בעל טעם מתוק במיוחד, ריח עדין, מתיקות רבה, ללא חמיצות וללא ארומה. צבע היידי אדום-כתום מבריק, משקל ממוצע 350 גרם, מרקם רך, סיבים מועטים, קליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – אוקטובר, חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי טובה. ניתן לקטוף לפני הזמן, אך כדאי לקטוף בזמן היות שהפירות נמדדים במתיקותם וקטיף מוקדם בהכרח ישפיע על מתיקות הפרי. כמות הפרי על העץ מרובה. מנגו קלאסי ומתאים לגינה לאנשים שלא מחפשים את הזנים המיוחדים (הפירות

מנגו ואן דייק

מנגו ואן דייק – זן אמריקאי מפלורידה, בעל טעם מתוק חמצמץ, ריח עדין, מתיקות בינונית, חמיצות קלה עד בינונית וארומה עדינה. לואן-דייק צבע צהוב-אדום מבריק, מרקם סיבי, וסיבים עלא נעימים על הקליפה. משקל ממוצע 400 גרם, תאריך הבשלת הפרי אוגוסט, חיי המדף בינונים, איכות הפרי בעייתית – מפתח ריקבון ושינוי רקמה, ניתן לקטוף לפני הזמן וכדאי, מכיוון שנפילה על הקרקע פוגעת בכל הפרי, כמות הפרי על העץ בינונית. פירות זן ואן דייק מתוקים חמצמצים, מרקם לא נעים בפה ובעייתי במיוחד – מה שנותן תחושה מאוד מחוספסת ולא נעימה על הלשון. לאנשים רגישים יכולה להיות תחושה מאוד לא נעימה גם בבליעה.

מנגו ונוס נגה

מנגו ונוס נגה – זן מעולה מפרוייקט אורגניקו. למנגו ונוס טעם עשיר ומיוחד, ריח טוב, מתיקות טובה ועשירה, חמיצות עדינה ארומה טובה. כיף לאכול משאיר טעם של עוד. צבע הונוס מבריק ומרשים, אדום עם קצת צהוב, משקל ממוצע 670 גרם, מרקם הונוס מוצק ועסיסי, סיבים קצרים על הגרעין בצד העליון בלבד, שלא מפריעים להנאת האכילה, הקליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – ספטמבר עד תחילת אוקוטובר, חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי טובה. הפרי משנה צבעו לקראת ההבשלה. ניתן לקטוף לפני הזמן. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ מרובה. פירות מנגו זן ונוס טעימים ויפים במיוחד. בעלי טעם מעולה ועשיר. העץ מניב כמויות פרי גדולות, הפרי גדול יחסית.  אורגניקו ממליצים בחום על מנגו ונוס.

מנגו ורבורג

מנגו ורבורג – זן ישראלי, בעל טעם מיוחד ולא סטנדרטי של מנגו, ריח טוב, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה וארומה עדינה. צבע  הורבורג צהוב-ירוק, המרקם מיצי, בעל סיבים מועטים ועדינים במיוחד, קליפה אכילה. משקל ממוצע 300 גרם, תאריך הבשלת הפרי: סוף יולי- אמצע ספטמבר. חיי המדף בינוניים ואיכות הפרי טובה, אבל סובל מריקבונות קלים ומחמיץ בהבשלת יתר. נפילה על הקרקע פוגעת בכל הפרי. פירות זן ורבורג, פירות מעניינים עם טעם קלאסי שיכול להפריע לאנשים מסוימים, כמות הפרי על העץ מרובה. בשל צבע וגודלו הקטן לא הפך לזן חקלאי.

מנגו ז’אן

מנגו ז’אן – זן מפרוייקט אורגניקו , בעל טעם מתוק וטוב, ריח טוב, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה וארומה מעולה. משאיר טעם טוב בפה. צבעו צהוב-ירקרק. המרקם מוצק,עם סיבים עדינים והקליפה לא אכילה. משקל ממוצע 250 גרם. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי נשמרת. ניתן לקטוף לפני הזמן, אבל על מנת לקבל מתיקות מירבית כדאי לקטוף בזמן. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ טובה. גודלו הקטן של העץ – 2-4 מטר, מהווה יתרון למגדל הביתי. לפירות זן ז’אן טעם  חזק ודומיננטי הנשאר בפה לאורך זמן, רצוי לקטוף את הפירות בזמן, הפרי קטן וסיבי במקצת. זן שהובא על ידי עולים מדרום אפריקה בשל טעמו הטוב. אורגניקו ממליצים עליו לגידול.

מנגו טהר

מנגו טהר ישראלי מפרוייקט השבחת הזנים של מכון וולקני. טעם פשוט וחלש של מנגו, ריח עדין, מתיקות נמוכה, חמיצות נמוכה וארומה עדינה. צבעו יפה, אדום-כתום מבריק, משקל ממוצע 300 גרם, מרקם מיצי, ללא סיבים וקליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, מניב שבועיים של פרי. חיי המדף ארוכים, ואיכות הפרי נשמרת. נפילה על הקרקע פוגעת בכל הפרי. כמות הפרי על העץ גדולה. טעם מנגו טהר לא מן המשובחים, כל הפרי מתנקז לתקופה של שבועיים אינטנסיבים של פרי, לא מומלץ לגידול.

מנגו טומי-אטקינס

מנגו טומי-אטקינס זן אמריקאי מפלורידה, בעל טעם בינוני, ריח מועט, מתיקות בינונית, חמיצות בינונית וארומה מועטה. צבע ואדום-צהוב מבריק, מרקם מוצק, סיבים מועטים, קליפה אכילה. משקל ממוצע 400-600 גרם, תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, ניתן לקטוף לפני הזמן, חיי המדף שלהם ארוכים ,איכות הפרי טובה וכמות הפרי על העץ גדולה. פירות זן טומי-אטקינס נחשבים לפירות עמידים, ,אך מבחינת הטעם בינוניים. ניתן לרכוש בשווקים ועלויות הגידול יותר גבוהות מאשר רכישתם בחנויות.

מנגו טנגו

מנגו טנגו – זן ישראלי מפרוייקט ההשבחה של מכון וולקני, טעם של מנגו מתקתק עם טיפה חמיצות, ריח מועט, מתיקות בינונית, חמיצות עדינה פלוס וארומה עדינה. צבעו אדום-צהוב מבריק, מרקם מוצק, ללא סיבים והקליפה אכילה. משקל ממוצע 450 גרם, תאריך הבשלת הפרי: אמצע אוגוסט עד תחילת ספטמבר, חיי המדף ארוכים, ואיכות הפרי טובה לאורך זמן. ניתן לקטוף לפני הזמן ואפשרי לקטוף בזמן, כמות הפרי על העץ מרובה. פירות זן טנגו יפים, טעמם מתוק עם חמצמצות עדינה. נמכרים בשווקים בכמויות קטנות. אפשרי לגדל, אך בעוד כמה שנים הוא יהיה בשווקים ועלויות הגידול תהיינה יותר יקרות מרכישה.

מנגו יצחק

מנגו יצחק ,זן מפרוייקט אורגניקו – הכלאה של מנגו מזן גיילור עם זן פאירי. טעם מעולה ועשיר במיוחד, ריח מעולה, מתיקות מרובה, חמיצות טובה ואננסית, ארומה מעולה. משקל ממוצע 700 גרם, מרקם בשרני, סיבים מועטים והקליפה אינה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – ספטמבר, חיי המדף טובים, ואיכות הפרי טובה. ניתן לקטוף לפני הזמן ואז טעמו יותר אננסי ושונה מטעם הפרי הבשל. כדאי לקטוף בזמן, נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי. כמות הפרי על העץ בינונית פלוס. פירות מנגו זן יצחק ארומטים במיוחד, טעמו ייחודי – מתוק עם טיפה חמצמצות אננסית. מכיוון שמדובר בזן חדש של אורגניקו עדיין לא ידוע אם יש חסרונות גידול, אך בשל טעמו הייחודי, כדאי לשקול את גידולו בחיוב. יש לזכור שהארומה המיוחדת שלו לא מתאימה לכל אחד, אך עדיין אחרי כל זה, מנגו יצחק זן מעניין וטוב

מנגו כנה 13-1

זן ישראלי אשר משמש לרוב בתור כנה. בעל טעם מתוק וסיבי במיוחד, ריח טוב, מתיקות רבה, חמיצות עדינה וארומה טובה. צבע צהוב-ירוק, משקל ממוצע 170 גרם, מרקם מיצי והרבה סיבים. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, חיי המדף קצרים ואיכות הפרי לא טובה. כמות הפרי על העץ מרובה, אך נפילה על הקרקע פוגעת בכל הפרי . מנגו כנה 13-1 עץ עמיד במיוחד. כשקונים עץ מנגו צריך שהעץ יהיה על כנה איכותית שכדאי להרכיב עליה, עמידה בקרקעות מגוונות, כולל קרקע גירית ומליחה. זו כנה איכותית והיא המובילה כיום את רוב העצים אשר ניטעים במטעים. לא מומלץ לגדל את העץ בשביל הפירות שלו אך מומלץ בתור כנה. כל עצי המנגו באורגניקו מורכבים על כנה זו.

מנגו לאגו

מנגו לאגו – זן מפרוייקט אורגניקו,. למנגו לאגו טעם משובח, ריח טוב, מתיקות גבוהה, חמיצות עדינה וארומה טובה. צבע לאגו צהוב-ירקרק, המרקם מוצק וללא סיבים. משקל ממוצע 400 גרם, תאריך הבשלת הפרי: ספטמבר עד תחילת אוקטובר, בעל חיי מדף ארוכים, ואיכות הפרי טובה ונשמרת לאורך זמן.. כדאי לקטוף את מנגו לאגו בזמן, נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ מרובה. מנגו זן לאגו איכותי בטעמו ובמרקמו, מתוק, בעל ריח טוב, חמיצות עדינה וארומה נהדרת. כמות הפרי מרובה ואורך חיי המדף ארוכים. אורגניקו ממליץ בחום על זן מנגו לאגו .

מנגו לייקה

מנגו לייקה –זן מפרוייקט זני אורגניקו. מנגו לייקה  הוא פרי סוף העונה, בעל טעם מעניין, ריח עדין, מתיקות בינונית חמיצות עדינה וארומה עדינה. צבע הלייקה אדום-צהוב מבריק, מרקם מוצק, ללא סיבים והקליפה אכילה. גודל העץ קטן, אך משקל  מנגו ממוצע 600 גרם, תאריך הבשלת הפרי: סוף ספטמבר עד אוקטובר, חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי טובה. ניתן לקטוף לפני הזמן, אך אפשרי וכדאי לקטוף בזמן. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ מרובה. מנגו זן לייקה הוא עץ ננסי המתאים לחצרות קטנות ולמרפסות מכיוון שניתן לגדל אותו בעציץ גדול. אורגניקו ממליצים עליו בחום מפאת גודלו הקטן, טעמו המשובח ותנובת העץ בסוף עונת המנגו.

מנגו לילי

מנגו לילי – זן אמריקאי מפלורידה, בעל טעם בינוני, ריח עדין, מתיקות בינונית, חמיצות עדינה וארומה בינונית. צבעו אדום-צהוב-ירוק מבריק. משקל ממוצע 450 גרם, המרקם מוצק, ללא סיבים והקליפה אכילה. גודל העץ בינוני, תאריך הבשלת הפרי – אמצע עד סוף אוגוסט. חיי המדף בינוניים ואיכות הפרי טובה. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ גבוהה. מנגו לילי אינו מן המשובחים, טעמו סביר ומתיקותו בינונית.  לא מומלץ לגידול מכיוון שניתן לרכוש את הפרי בשווקים ויותר זול לקנותו מאשר לגדלו.

מנגו מאגי

מנגו מאגי – זן מפרוייקט זני אורגניקו, בעל טעם מתוק עם ארומה מעולה, ריח טוב, מתיקות נהדרת וחמיצות בינונית. מנגו מאגי הוא זריע של מנגו גיילור. צבע מאגי צהוב-ירוק, המרקם רך אך מוצק, ללא סיבים והקליפה אכילה. משקל מאגי ממוצע 350 גרם, תאריך הבשלת הפרי: אמצע אוגוסט עד אמצע ספטמבר, בעל חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי טובה ונשמרת. ניתן לקטוף הרבה לפני הזמן ואיכות הפרי עדיין נשמרת, אבל כדאי לקטוף בזמן. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ מרובה. גודל העץ בינוני. פירות מנגו מאגי מתוקים וארומטיים ולהם טעם מאגי (קסום), בעלי מרקם רך וללא סיבים. הפרי איכותי מאוד – מתוק במידה, ארומטי, כמות הפירות מרובה, עמיד בפני מחלות פריחה, עץ חזק ופורה. אורגניקו ממליצים עליו בחום כעל אחד הזנים הטובים ביותר.

מנגו מאיה

מנגו מאיה – זן ישראלי ותיק משנות ה-30. הרבה זנים נמכרים בשם מאיה, ופעמים רבות  הפרי המשווק כזן מאיה אינו מאיה. טעם המאיה הוא ההגדרה של זן קלאסי בישראל: ריח טוב, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה, ארומה עדינה. צבע הפרי כתום-צהוב, משקל ממוצע 400 גרם, המרקם מיצי, ללא סיבים, הקליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט. חיי המדף של המאיה קצר במיוחד, ואיכות הפרי בעייתית – הפרי סובל מריקבונות פנימיים, , כמות הפרי על העץ בינונית פלוס.  נפילה על הקרקע פוגעת בכל הפרי. זן מאיה הוא הזן הנפוץ ביותר בישראל, אך הרבה עצים אשר נקראים מנגו מאיה כלל אינם מנגו מאיה, לכן, חשוב לוודא לפני הגידול שאכן זהו הזן הנכון. פירות זן מאיה נמכרים בשווקים, ועלויות הגידול שלהם גדולות מעלויות רכישת הפריבמידה ויש לכם עץ שנקרא מאיה והוא לא דומה למאיה, אורגניקו יכול לזהות אותו עבורכם. לשם כך, צריך להביא לי פרי ועלים מהעץ ואתן לכם את השירות.

מנגו מברוקה

מנגו מברוקה – זן מצרי (במקור כנראה מהודו), בעל טעם של מנגו חמצמץ עם מתיקות עדינה. ריח דומיננטי, חמיצות חזקה וארומה חזקה. צבע הקליפה צהוב-ירקרק עם נקודות. משקל מברוקה ממוצע 400 גרם, המרקם מיצי, ללא סיבים, והקליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי -אוגוסט, חיי המדף קצרים ואיכות הפרי נחותה. כמות הפרי על העץ מרובה, נפילה על הקרקע פוגעת ברוב הפרי. פירות זן מברוקה לא נחשבים לזן איכותי., ולוקח שנים רבות יחסית עד שמתקבל הפרי הראשון על העץ. בנוסף, הטעם הבסיסי הוא חמצמץ והמתיקות בו היא חלשה יחסית. לא מומלץ לגדלו.

מנגו מורן הקטן

מנגו מורן הקטן , זן מפרוייקט אורגניקו הנקרא כך בשל גודלו הקטן.  טעם מנגו מורן דומיננטי ועשיר מאוד, נשאר בפה לאורך זמן ומספק חוויה מתמשכת. מנגו מעולה בעל ריח טוב, מתיקות בולטת עם קצת חמיצות שמשפרת ומשדרגת את הטעם, ארומה מעולה, צבע ירוק צהבהב עם נקודות לבנות. משקל ממוצע 220 גרם, מרקם מוצק ומיצי, סיבים מועטים רכים וקצרים שלא מפריעים לאכילה. תאריך הבשלת הפרי: אוגוסט-ספטמבר. בזכות עובי הקליפה, נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, פגיעה מועטה שבקושי משפיעה. העץ מניב כמויות גדולות מאוד. אחד העצים המומלצים לגינות פרטיות. אכילתו מסבה הנאה צרופה. פירות זן מורן ניחנים בטעם עשיר והעץ מניב בנדיבות. בעל אורך חיי מדף ארוכים. אפשר לקטוף את המורן לא בשל ועדיין יבשיל ויהיה טעים מאוד. מנגו מורן הקטן  עשיר בטעם ובמתיקות עם חמיצות עדינה וארומה מדהימה, מיגוון טעמים המייצרים חגיגה בפה, שנמשכת לאורך זמן. מומלץ מאוד לגדל.

מנגו מילה בומבילה

מנגו מילה בומבילה – פרי ענק במיוחד מזני פרוייקט אורגניקו. למנגו מילה טעם משובח ואיכותי, ריח עדין, מתיקות עדינה ללא חמיצות. וארומה עדינה. פרי שכיף לאכול אותו ובשל גודלו יכול להוות ארוחה בפני עצמה. צבע מנגו מילה ירוק עם לחי קצת סגולה או אדומה, משקל ממוצע 1.5 ק”ג, המרקם מוצק ובשרני, כיפי ומרענן וללא סיבים. תאריך הבשלת הפרי סוף יולי-אוגוסט. חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי נשמרת לאורך זמן. אפשרי לקטוף בזמן, אך מומלץ לקטוף לפני הזמן על מנת לשלוט בהבשלה . נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי. גודל העץ מילה בומבילה בינוני, אך כמות הפרי על העץ גדולה מאוד וגם הפרי ענק, כל מנגו זה ארוחה שלמה, משביע, מרקם מעולה, כיף לאכול מרענן, מילה בומבילה מומלץ מאוד לגידול.

מנגו מנזניו

מנגו מנזניו – זן מקסיקני בעל טעם מתוק סתמי, ריח עדין, מתיקות מרובה, חמיצות מועטה וארומה חלשה. צבע המנזניו צהוב-אדום עם ירוק, המרקם מוצק עם סיבים מועטים והקליפה לא אכילה. משקל ממוצע 600 גרם, תאריך הבשלת הפרי: אוגוסט עד תחילת ספטמבר. חיי המדף ארוכים, ניתן לקטוף לפני הזמן אך כדאי לקטוף בזמן, נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ מרובה. פירות זן מנגו מנזניו מתוקים במיוחד אך טעמם אינו עשיר. הפרי גדול ומוצק, העץ מניב כמויות יפות, אך סובל הרבה ממחלות פריחה. בלי טיפול בפריחה יהיה יבול מועט.

מנגו מרס

מנגו מרס – מפרוייקט זני אורגניקו. למנגו מרס טעם מיוחד ואיכותי של מנגו, ריח טוב, מתיקות טובה, חמיצות עדינה וארומה מעולה. צבע מרס אדום, צהוב-ירוק עם נקודות צבע, משקל ממוצע 400 גרם, מרקם מוצק וסיבים מועטים. תאריך הבשלת הפרי: ספטמבר עד תחילת אוקטובר, חיי המדף שלו ארוכים ואיכות הפרי טובה ונשמרת לאורך זמן. כמות הפרי על העץ מרובה. ניתן לקטוף לפני הזמן, או בזמן, אבל כדאי לאכול את מנגו מרס כשהוא בשל. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, פירות זן מנגו מרס טעימים ומתוקים. המנגו טעים במיוחד, בעל ריח וארומה נהדרים, ומתיקות טובה ביחד עם חמיצות עדינה. מניב כמויות גדולות במשך עונה ארוכה, ואורך חיי המדף שלו ארוכים. מומלץ מאוד לגידול.

מנגו נאווי

מנגו נאווי -זן מפרוייקט זני אורגניקו, בעל טעם מתוק במיוחד, ריח טוב, מתיקות גבוהה, חמיצות מועטה וארומה בינונית. צבע  נאווי צהוב-ירקרק (לפעמים כתום), המרקם מוצק בשרני, ללא סיבים והקליפה אכילה. משקל ממוצע 550 גרם. תאריך הבשלת הפרי סוף אוגוסט עד תחילת אוקטובר, חיי מדף שלו ארוכים, ואיכות הפרי טובה לאורך זמן. ניתן גם לקטוף לפני הזמן ולהמתין להבשלה מלאה, אך מומלץ לקטוף בזמן (לאכילה כדאי להמתין להבשלה מלאה). נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ מרובה.גודל העץ בינוני-גדול. פירות זן מנגו נאווי מתוקים במיוחד, ללא סיבים ובעלי ארומה נהדרת. מנגו נאווי מניב כמויות גדולות של פרי ומתאים לאוהבי פירות מתוקים עם ארומה. אורגניקו ממליצים עליו בחום.

מנגו נאם דוק מאי

מנגו נאם דוק מאי – זן תאילנדי הגדל בארץ אך פחות טעים מהזנים בעלי השם הזהה שבארץ המקור. לנאם דוק מאי טעם מתוק במיוחד, ריח טוב, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה וארומה בינונית. המנגו מתוק אבל חסר ייחוד. צבעו צהוב-ירוק, המרקם רך עם  סיבים מועטים והקליפה אכילה. משקל ממוצע 500 גרם, פירות מתוקים ומרקם חמאתי ורך. הפרי טוב ואיכותי, אך קלקולים פנימיים מרובים גורמים לבעיות גידול קשות. זה אינו הזן התאילנדי הקלאסי שמאוד פופולרי בתאילנד, ומי שטעם אותו במזרח מעיד שהזן הישראלי פחות משובח מהזן הגדל שם, אם בשל תנאי האקלים בארץ אשר משנים את טעמו ואם  מדובר בזן שונה שקיבל בטעות שם זהה.

מנגו נועה

מנגו נועה – זן ישראלי מפרוייקט ההשבחה הישראלי של המכון הוולקני. לנועה טעם מתוק, ריח עדין, מתיקות בינונית, חמיצות עדינה וארומה עדינה. צבעו אדום-כתום עם צהוב וירוק, מרקם מוצק בשרני ללא סיבים, תאריך הבשלת הפרי – ספטמבר, חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי טובה. משקל מנגו ממוצע 600 גרם. ניתן לקטוף לפני הזמן – מבשיל די מהר מרגע הקטיף. כמות הפרי על העץ גדולה מבחינת הטעם, מזכיר את מנגו קיט, אך עונת הפרי קצרה יותר. ניתן לרכוש זן זה בחנויות, ועלויות הגידול יקרות מאשר רכישת הפרי.

מנגו נוקי

מנגו נוקי – זן מפרוייקט זני אורגניקו, בעל טעם מעולה ולא סטנדרטי, ריח טוב, מתיקות גבוהה, חמיצות עדינה וטובה וארומה מעולה. למנגו נוקי צבע צהוב-ירוק עם קצת כתום, , משקל ממוצע 400 גרם, מרקם רך אך מוצק, כמעט ללא סיבים והקליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי: ספטמבר עד תחילת אוקטובר, חיי המדף שלו ארוכים ואיכות הפרי טובה ונשמרת לאורך זמן. ניתן לקטוף לפני הזמן, אך עדיף לאכול אותו בבשלות מלאה ואפשר לקטוף בזמן. נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי, כמות הפרי על העץ מרובה. גודל העץ גדול. למנגו נוקי טעם ייחודי, הפירות מתוקים, בעלי ריח וארומה טובים. משאיר טעם טוב בפה. מניב פירות בשפע וניתן ליהנות מגידולו, מניב כמויות גדולות, ואורך חיי המדף  שלו ארוך.  מומלץ מאוד לגידול.

מנגו נטע מגנטה

מנגו נטע מגנטה –, זן מפרוייקט אורגניקו, בעל טעם משובח ועשיר, ריחני במיוחד, מתיקות רבה, חמיצות נעימה שמעשירה את הטעם וארומה מנגואית טובה. מנגו משובח במיוחד. צבע הנטע ירוק-צהבהב, לפעמים עם לחי סגולה-אדומה, משקל ממוצע 350 גרם, מרקם מוצק וכשבשל מידי הופך למיצי, סיבים מעטים ועדינים שלא מורגשים כלל, קליפה אכילה – טעמה סביר. תאריך הבשלת הפרי: אוגוסט-ספטמבר, חיי המדף ארוכים, ואיכות הפרי מעולה ונשמרת לאורך זמן. כמות הפרי על העץ בינונית. פירות זן נטע מגנטה ניחנים בטעם מדהים ומשובח שמשאיר טעם של עוד וארומה טובה. כיף להריח וכיף לאכול. כל מנגו מזן אחר שייאכל אחריו יהיה חיוור בטעמו.. מומלץ מאוד ע”י אורגניקו לגידול בגינה.

מנגו סטפני

מנגו סטפני –זן מפרוייקט אורגניקו, “מפוצץ” פרי, בעל טעם עשיר ומתוק, ריח טוב, מתיקות טובה, חמיצות עדינה, ארומה נעימה. למנגו סטפני צבע אדום-כתום-ירקרק, משקל ממוצע 420 גרם, מרקם מוצק, סיבים מועטים במיוחד וקליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי: אוגוסט עד תחילת ספטמבר, ניחן בחיי המדף ארוכים ואיכות פרי מעולה . נפילה על הקרקע פוגעת רק בחלק מהפרי וניתן לאסוף פירות מהקרקע, כמות הפרי על העץ מרובה במיוחד. ניתן ואף רצוי לקטוף לפני שהוא נושר על הארץ. פירות זן מנגו סטפני טעימים, ריחניים והפרי שובה-עין. העץ מניב כמויות גדולות ואינו מפונק (לא דורש טיפוח מיוחד), עונה ארוכה יחסית, מומלץ מאוד לגידול.

מנגו סייבר

מנגו סייבר – זן שלרוב משמש בתור כנה אך הפירות טעימים למאכל, בעל טעם מתוק, מעניין ודומיננטי- לחיוב, ריח טוב וחזק, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה וארומה חזקה. צבע הסייבר צהוב-ירוק עם קצת אדמדם-כתום. משקל ממוצע 400 גרם, מרקם מיצי, הרבה מאוד סיבים וקליפה אכילה (משמש בעיקר לעמבה). תאריך הבשלת הפרי: סוף יולי עד אוגוסט, חיי המדף קצרים ואיכות הפרי טובה רק בצמידות לקטיף. כמות הפרי על העץ גדולה מאוד. מנגו סייבר הוא עץ חשוב בתור כנה שמייצר עצים יותר גדולים יחסית לכנות אחרותלא סובל בעיות גידול מיוחדות. עץ עמיד למחלות- חזק במיוחד, מומלץ לטעום לפני גידול ורק בתור עץ נוסף.

מנגו עדן

מנגו עדן – זן מפרוייקט אורגניקו, בעל טעם שמזכיר מנגו מאיה עם טוויסט של ארומה טובה יותר, ריח טוב, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה וארומה עדינה וטובה, והכי חשוב – מנגו זה ממשיך חודש לאחר מנגו מאיה.  צבע עדן צהוב עם ירוק ונקודות לבנות, משקל ממוצע 680 גרם, מרקם מוצק, ללא סיבים. תאריך הבשלת הפרי: סוף אוגוסט עד תחילת ספטמבר, חיי מדף בינוניים ואיכות הפרי טובה. כמות הפרי על העץ בינונית. . ניתן לקטוף לפני הזמן ואף מומלץ על מנת לשלוט בכמות הפרי. פירות זן עדן גדולים, מתוקים ובעלי ארומה עדינה וטובה. מומלץ לגידול לאוהבי זן מנגו מאיה שמחפשים טוויסט ארומה מעניין וזמן יבול ארוך.

מנגו עומר

מנגו עומר –זן ישראלי מפרוייקט השבחת הזנים של מכון וולקני, בעל מתיקות בינונית, חמיצות עדינה אננסית וארומה עדינה. צבע עומר אדום-כתום עם קצת צהוב מבריק, המרקם בשרני מוצק, ללא סיבים והקליפה אכילה. , משקל ממוצע 500 גרם, תאריך הבשלת הפרי סוף אוגוסט-ספטמבר, חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי טובה. כמות הפרי על העץ מרובה. לזן עומר עמידות יחסית למחלות פריחה ולכן הוא מניב כמויות יפות גם ללא טיפול גם בשנים קשות. מתאים לאוהבי המנגו הקונבנציונלי, אך יש זנים מיוחדים יותר.

מנגו פאירי

מנגו פאירי –זן מפרוייקט אורגניקו, בעל טעם וריח מעולים, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה, ארומה חזקה וטובה. צבע הפאירי צהוב וירוק. משקל ממוצע 300 גרם, מרקם רך, סיבים מועטים במיוחד, קליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, חיי המדף קצרים ואיכות הפרי טובה, אך סובל מבעיות בפרי. ניתן לקטוף לפני הזמן, אך לא בתחילת העונה, ואפשרי וכדאי לקטוף בזמן, כי נפילה על הקרקע פוגעת בכל הפרי. כמות הפרי על העץ מרובה, ואחת למספר שנים יכול להיות פחות פרי. פירות זן פאירי מעולים ומתוקים במיוחד. זהו זן ארומטי וטעים במיוחד, אך יש לו חיסרון ניכר המתבטא בריקבונות. קיטוף לפני הזמן יכול למנוע את רוב הבעיות האלו. למרות זאת, מומלץ מאוד לגידול בשל טעמו העשיר.

מנגו פולו

מנגו פולו – זן מפרוייקט אורגניקו, בעל טעם מיוחד ואיכותי של מנגו, ריח טוב ומתיקות טובה, חמיצות עדינה –  לאוהבי פירות חמוצים ניתן לאכול את הפרי כשהוא לא בשל, ארומה מעולה, מרקם מוצק, סיבים מועטים והקליפה אכילה. לפולו צבע צהוב-ירוק ולפעמים גם אדום. משקל ממוצע 500 גרם, תאריך הבשלת הפרי אוגוסט עד תחילת אוקטובר, חיי מדף ארוכים ואיכות פרי טובה. גודל העץ גדול, פירות זן פולו טעימים ומתוקים. המנגו טעים במיוחד, בעל ריח וארומה נהדרים, ומתיקות טובה ביחד עם חמיצות עדינה. אוהבי פירות חמוצים יכולים לאוכלו בטרם יבשיל לגמרי. מנגו פולו מניב כמויות גדולות במשך עונה ארוכה, ואורך חיי המדף שלו טוב. מומלץ מאוד לגידול.

מנגו פיניירו

מנגו פיניירו – זן אמריקאי מפלורידה, בעל טעם עדין, ריח עדין, מתיקות עדינה ללא חמיצות וארומה עדינה. צבע הפיניירו ירוק-צהוב עם נקודות אדומות. משקל ממוצע 1.5 ק”ג, תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, חיי המדף בינוניים ואיכות הפרי לא נשמרת. כמות הפרי בינונית. פירות זן מנגו פיניירו גדולים במיוחד. הפיניירו בשרני-מיצי, בעל מתיקות וארומה עדינות, וללא חמיצות. חסרונו הבולט בהיותו סירוגי (לא מניב כל שנה).

מנגו פלמר

מנגו פלמר – פאלמר זן אמריקאי מפלורידה, בעל טעם לא איכותי, ריח עדין, מתיקות בינונית חמיצות עדינה וארומה עדינה. צבע הפלמר סגול-אדום עם ירוק, מרקם מוצק ללא סיבים וקליפה אכילה. משקל ממוצע 600 גרם, תאריך הבשלת הפרי: סוף ספטמבר עד אוקטובר, חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי טובה. כמות הפרי על העץ מרובה. פירות זן פלמר לא נחשבים לאיכותיים במיוחד, טעמם סביר, ללא ארומה מיוחדת. מנגו פלמר קל לגידול ומניב תנובה גדולה. זהו זן סוף עונה, בעל אורך חיי מדך ארוך. ניתן לרכוש אותו בחנויות בסוף העונה ויותר זול לרכוש מאשר לגדל.

מנגו צריפין

מנגו צריפין – זן ישראלי, בעל טעם בינוני, ריח עדין, מתיקות בינונית, חמיצות מועטה וארומה חלשה. צבע מנגו צריפין אדום-סגול עם ירוק, המרקם מוצק עם סיבים מועטים והקליפה אכילה. משקל ממוצע 500 גרם, תאריך הבשלת הפרי: אוגוסט- תחילת ספטמבר, חיי המדף בינוניים, איכות הפרי בינונית וכמות הפרי על העץ מועטה. בשל סיבות אלו הפרי לא נמכר בשווקים. גודל העץ קטן וניתן לשמור אותו בגודל של 1.5 מ’. אם האפשרות היחידה שלכם היא לגדל מנגו בעציץ במרפסת כדאי לשקול לשתול זן זה, אך לקחת בחשבון שאיכות הפרי בעייתית.

מנגו קיט

מנגו קיט – זן פופולרי של סוף העונה, בעל טעם מתוק וטוב, ריח טוב, מתיקות בינונית, חמיצות מועטה וארומה מועטה. צבע מנגו קיט בדרך כלל ירוק, המרקם בשרני, ללא סיבים, והקליפה לא אכילה. , משקל ממוצע 900 גרם, תאריך הבשלת הפרי אוקטובר עד נובמבר, חיי המדף ארוכים, ואיכות הפרי טובה. כמות הפרי על העץ מרובה. פירות זן קיט הם הפירות האחרונים לעונה, טעמם פשוט אך טוב. זהו זן חזק וטוב לגידול, המניב בצורה קבועה, והוא זן סוף העונה שניתן למשוך את תנובתו לפעמים עד דצמבר. מנגו קיט נמכר בשווקים. עלויות הגידול של העץ יותר גדולות מלרכוש את הפרי בחנויות, ויש זנים יותר מיוחדים לגידול.

מנגו קינג דוד

מנגו קינג דייויד- המלך דוד, זן ישראלי מפרוייקט ההשבחה של המכון הוולקני,  בעל טעם מתקתק עם קצת חמיצות, ריח עדין, מתיקות בינונית, חמיצות עדינה והארומה עדינה. למנגו קינג דייויד צבע אדום מבריק, מרקם מוצק ורך, ללא סיבים והקליפה אכילה. משקל ממוצע 600 גרם, תאריך הבשלת הפרי – אוקטובר, חיי מדף ארוכים ואיכות הפרי טובה. פירות זן קינג דיוויד יפים ובעלי מתיקות עדינה. המנגו בעל חיי מדף ארוכים, מבשיל מאוחר וזמין לקניה בחנויות. למגדל הפרטי רצוי לשקול אם כדאי לגדל פרי זה שעלויות הגידול שלו גדולות מעלות רכישתו ברוב השווקים, ביחס לזנים ייחודיים יותר.

מנגו קנט

מנגו קנט – זן אמריקאי מפלורידה,  בעל טעם של מנגו קלאסי, ריח עדין, מתיקות טובה, חמיצות עדינה, ארומה עדינה. לקנט צבע ירוק-אדום, מרקם מוצק, ללא סיבים והקליפה אכילה. משקל ממוצע 500 גרם, תאריך הבשלת הפרי אוגוסט-ספטמבר, חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי בינונית. כמות הפרי על העץ מרובה. טעם הקנט פשוט וטוב, אך הפרי נוטה לקלקולים פנימיים. לא מומלץ לגדלו מכיוון שקיימים זנים יותר מיוחדים, ובנוסף עלויות הגידול שלו גבוהות מאשר מחירו בשווקים.

מנגו קראבאו

מנגו קראבאו – זן פיליפיני, בעל עם חזק של מנגו, ריח טוב, מתיקות מרובה, חמיצות עדינה וארומה חזקה וטובה. צבע המנגו ירוק – צהבהב, משקלו הממוצע 300 גרם, המרקם מיצי ללא סיבים, והקליפה אכילה. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, חיי המדף בינוניים ואיכות הפרי טובה. כמות הפרי על העץ בינונית. פירות זן קראבאו נחשבים לטובים, הפרי מתוק עם חמיצות וארומה, אך טעמם לא מתאים לכל אחד.

מנגו רון מנגורון

מנגו רון מנגורון – זן מפרוייקט אורגניקו, בעל טעם עשיר במיוחד, מתוק עם חמיצות עדינה, ריח מעולה, חמיצות עדינה וארומה מעולה. אחד מהזנים המעולים שגידלנו. צבע מנגו רון אדמדם-ירוק, המרקם בשרני, קצת מיצי וללא סיבים. משקל ממוצע 700 גרם, וכמות הפרי על העץ מרובה. .תאריך הבשלת הפרי –ספטמבר עד אמצע אוקטובר, ניתן לקוטפו לפני הזמן וחיי המדף שלו ארוכים. איכות הפרי מעולה. פירות זן רון מנגורון נמנים על הזנים המעולים והטובים ביותר שגידלנו. מנגורון איכותי, ומניב כמות גדולה של פירות במשך עונה ארוכה. פירותיו מתוקים ועשירים במיוחד, בעלי ריח מעולה ומשאירים טעם נפלא בפה. מנגו רון הוא זן מאוד אטרקטיבי, נדיר באיכותו ונמצא בעשיריה הראשונה של זני המנגו המומלצים לגידול על ידי אורגניקו.

מנגו רחל

מנגו רחל – זן מפרוייקט אורגניקו. ה נקרא על שמה של אהובתו של מגדל המנגו הייחודי הזה בבוסתן שלו. מנגו רחל מכיל שילוב מדהים של טעם איכותי מתוק ומעט חמצמץ, ריח משכר, מרקם נעים בפה וארומה מעולה. צבעו צהוב, עם נגיעות אדומות, משקל ממוצע 430 גרם, מרקם מוצק, כמעט ללא סיבים, קליפה אכילה ודקה. תאריך הבשלת הפרי – אוגוסט, חיי המדף טובים ואיכות הפרי טובה. כמות הפרי על העץ בינונית-גבוהה. פירות זן רחל טעימים במיוחד, זן מעולה וטעים מאוד, מתוק ועשיר בטעמים עם ניחוח משכר. מניב כמות יפה של פרי. כאשר קוטפים את הפרי לפני הזמן משתנה רמת המתיקות וטעמו שונה מפרי בשל. מנגו רחל איכותי ומומלץ מאוד לגידול! ניתן להשיגו אצלנו באורגניקו.

מנגו שלי

מנגו שלי – זן ישראלי נפוץ מפרוייקט ההשבחה של מכון וולקני, בעל טעם קלאסי, ריח עדין, מתיקות בינונית, חמיצות עדינה וארומה עדינה. למנגו שלי צבע כתום-ירוק ולפעמים עם אדום, המרקם בשרני, ללא סיבים והקליפה אכילה. משקל ממוצע כ-500 גרם, תאריך הבשלת הפרי סוף אוגוסט-אוקטובר, חיי המדף ארוכים ואיכות הפרי טובה. כמות הפרי על העץ מרובה. פירות זן שלי נמכרים בשווקים, טעמם פשוט וטוב, אך עלות הגידול שלהם הרבה יותר יקרה מאשר לרכוש אותם בשווקים. יש לקחת בחשבון שניתן לרכוש אותו בחנויות מתחילת אוגוסט עד אוקטובר.

מנגו שש-שש 6/6

מנגו שש-שש – זן ישראלי, בעל טעם פשוט, ריח עדין, מתיקות עדינה, חמיצות עדינה וארומה פשוטה. צבע המנגו אדום מבריק עם כתום-צהוב ונקודות לבנות, משקל ממוצע 500 גרם, המרקם מיצי עם סיבים מועטים וקליפה אכילה. תאריך הבשלת מנגו שש-שש אוגוסט, חיי המדף שלו קצרים עד בינונים, ואיכות הפרי סבירה. העץ מניב כמות נאה. רצוי לקטוף אותו בזמן בכדי להשביח את טעמו. זהו זן מסחרי ותיק שהוחלף בזנים חדשים. הפרי נאה בצבעו אך לא משובח בטעמו, וכיום כמעט שאינו נמכר כלל בשווקים . אנחנו באורגניקו לא מצאנו יתרון כלשהו לזן זה על פני זנים אחרים.

למכירה עצי מנגו לגינה זני : מנגו מאיה, קיט, רחל, פאירי, גילור, מילה, ברינדיבני

מנגו מאיה מחיר

170 ש”ח+

מחיר זנים מיוחדים 

250-300 ש”ח לזן בודד על עץ, +500 לשני זנים על העץ, +700 ש”ח לשלושה זנים על עץ

במשתלת אורגניקו – 052-3805443

ניתן להזמין את הזנים הבאים:

זנים רשמיים

אדוארד, אורלי, אלפונסו, ג’ובילי, גיילור, היידי, ואן דייק, ורבורג, טומי, טלי (איה), טנגו, לילי, מנגו מאיה, מאדאם פרנסיס, מברוקה, מנזלינו, נאם דוק מאי, סייבר, נועה, עומר, פאינרו, פאירי, קיט, קנט, קרבאו, שלי, עומר

כל זני המנגו נמכרים על גבי כנה של מנגו רשמית אשר ניתן לגדל ברוב קרקעות בארץ