טפטפות – הדרך הטובה ביותר להשקית עציצים, גינה, עצים, צמחים, פטריות, וגם להשקיה ממוקדת בחממה. טפטפות חשובות על מנת למנוע הצפות, עודף השקיה וגם התייבשות הצמח. כשמכינים השקיית טפטפות מומלץ לחלק את ההשקיה לאזורים. פרט לכך, מומלץ להשקות בהשקיה שעובדת על אותו לחץ מים. במידה ויש סוגים שונים של אביזרי השקיה שפועלים בלחץ מים שונה, כמות המים הניתנת לצמח אינה אחידה, ולכן מומלץ לשים כל סוג השקיה על צינור נפרד. בהשקיית טפטפות מומלץ להשקות מספר פעמים ביום במרווחי זמן אחידים בלילה, על מנת שהמים יקלטו בצורה יותר טובה בשורשים. לרוב הצמחים מומלץ להוסיף חיפוי קרקע.


השקיית עציצים שונה במהותה מהשקיית גינות. טפטפות מותאמות לכל סוגי הצמחים. טפטפות לעציצים מומלץ בדרך כלל להתאים בהתאם לצמח, לקרקע, לגודל העציץ, לגודל החורים בעציץ ולחיפוי הקרקע. טפטפות לגינה יכולות להיות יותר דינמיות, כי צמחים יכולים למשוך מים מהקרקע וגם לשלוח שורשים להשקיה ליד. עצים יכולים למשוך מים גם מאזורי מים עמוקים בקרקע.

הטפטפות שלנו הן טפטפות עכביש שמחלקות את ההשקיה בצורה שווה. טפטפות אלו הן טפטפות מדויקות יחסית לשאר סוגי הטפטפות, ולכן מונעות הרבה בעיות. הטפטפות מחולקות לארבע זרועות, בכל זרוע בסופה יש “נעץ” פלסטי אשר ניתן ומומלץ לתקוע בתוך האדמה. כשהטפטפת נמצאת בתוך האדמה היא מונעת הצטברות נוזלים כיוון שספיגת המים בקרקע יותר טובה. מניעת הצטברות מים מונעת גידול יתושים.

אנחנו מחזיקים במלאי טפטפות של 4 ליטר בשעה ו-8 ליטר בשעה.

טפטפות של 4 ליטר בשעה מתאימות לצמחים קטנים, עציצים, קקטוסים, סוקולנטיים, צמחים מדבריים ועוד.. אך לצמחים אשר דורשים פחות מים כגון: קקטוסים וסוקולנטים ניתן לתת רק זרוע אחת, ולהפחית את זמן ההשקייה בהתאם לצורך.

טפטפות של 8 ליטר בשעה מתאימות לעצים בוגרים ולצמחים אוהבי מים, גם בטפטפות אלו ניתן לחלק כל זרוע לצמח נפרד או בהתאם לדרישת הצמח, מומלץ להתאים את זמני ההשקיה בהתאם לצמח. במידה והצמח דורש יותר זמן השקייה מאשר שאר הצמחים מומלץ להוסיף טפטפות באותה נקודה.

על ידי שליטה בברזים מקומיים ובמחשב השקיה, אפשר לקבוע כמה ליטרים מים ניתן לצמח.

למידע נוסף על השקיה ראה ערך השקיה.

קטגוריות