מבחר צמחים למכירה: מנגו: מאיה, שלי, נאם דוק מאי, גיילור ועוד הרבה זנים מיוחדים. בננה: אדומה, בורו, סורית, פלאטנוס, ידים מתפללות בננה תפוח, כחולה,

גרגר פנמה, פטאיה – מגוון זנים. לרכישת צמחים ליצור קשר – 052-3805443 (לשלוח הודעות לא להתקשר)

מתי עונת הבננות –עונה של הפרי בננה? כמה זמן לוקח לעץ בננה להניב פרי? הבשלת בננה בבית? מתי עונת הפריחה ומתי עונת השתילה

מתי עונת פרי הבננה

עונת הבננות יכולה להיות כל השנה – בעיקר קיץ, סתיו, חורף.  באביב יש מחסור בבננות עקב פריחות שמתנוונות בחורף, אך בטיפול נכון אפשר להגן על הפריחה.

מתי קוטפים בננות:

קטיף יכול להתבצע כשהבננות מתחילות להיות מוכנות בחלק העליון. בדרך כלל קוטפים את כל האשכול, אך על מנת לקבל טעם אופטימלי יש לקטוף רק את הבננות המוכנות.

כמה זמן לוקח לעץ בננה להניב פרי?

עץ בננה מניב שנה-שנתיים מרגע השתילה, תיאורטית או בצורה חקלאית לוקח שנה וחצי מהרגע שהצמח פורץ מהקרקע עד להנבה. בגידול בננה באופן פרטי, לרוב לוקח יותר זמן, עקב התנאים השונים והדישון הפחות מדויק. גם הזן משפיע על משך הזמן מהשתילה ועד להנבה.  בננה מניבה פרי בכמויות יפות.

הבשלת בננה בבית?

טכניקה ידועה של הבשלת בננה היא לקטוף את הבננות לפני הזמן ולתת להן להבשיל בבית עם אור שמש לא ישיר,  אך על מנת לקבל את המתיקות ואת הטעמים האופטימליים של הזן שהנכם מגדלים מומלץ לקטוף דווקא בזמן שהבננה מבשילה.

מתי עונת הפריחה?

באופן עקרוני בננה יכולה לפרוח בכל עונות השנה, בעיקר באביב, בקיץ, ובסתיו. בננה פורחת גם בחורף, אך בשל הקור יש פחות סיכויי פריחה ויותר סיכון להתנוונות הפריחה.

מתי עונת השתילה

בשתילת בננות בקיץ (יש להשקות היטב לקליטה טובה), אך לא מומלץ בזמן גלי חום. בשתילת בננות בסתיו ובחורף עדיף לא לשתול בימים הקרים של החורף, ובאיזורי שלג מומלץ להימנע כליל משתילת חורף.