עץ ברוש בוגר – קניית עץ בוגר מציעה מספר יתרונות, כגון שינוי נוף מיידי, עץ ברוש בוגר מספק זאת היטב אך לא לרכוש עץ בוגר, עדיף עבור מחיר זה לקנות הרבה צעירים, יש גם הרבה חסרונות שצריך לקחת בחשבון וחלקם מאוד אקוטי

עץ ברוש למכירה – מחיר

בגלל שלא כדאי לקנות עץ ברוש בוגר ניתן למצוא לרכישה עצי ברוש צעירים

חסרונות עיקריים

יש מגוון חסרונות שלא כדאי בגינה לרכוש ברוש בוגר

עץ ברוש בוגר מחיר

  • מחיר העץ: עצי ברוש בוגרים יכולים להיות יקרים משמעותית לרכישה בהשוואה לעצים צעירים וקטנים עם מחיר זול
  •  עלות ההובלה והשתילה של עצים גדולים גבוהה יותר בשל הציוד המיוחד והעבודה הנדרשת.

שורשים ושתילה

  • שורשים – בעציצים גדולים השורשים לרוב נקשרים בברושים זה גורם לבעיות שורש כדורי לא תואם לרוב לצמיחת העץ, שלרוב שולח גם שורש חרוטי למטה
  • גובה העץ לא תואם לגודל השורשים, עץ בוגר שגדל יותר מידי בעציץ יכול ברוחות חזקות להעקר מהקרקע, בשל צורת העץ שלא תואמת לגודל השורשים
  • טראומת שתילה הם עלולים לחוות הלם מתהליך השתילה (לרוב זה קורה), מה שיוביל ללחץ ולבעיות בריאות אפשריות שגם אם העץ לא ימות הוא יחווה בעיות עתידיות. עצים צעירים יותר, לעומת זאת, נוטים להתבסס ביתר קלות ולהסתגל טוב יותר לסביבות חדשות.

הרגלי גדילה של ברוש

כשקונים עץ ברוש בוגר, יש שליטה מוגבלת על הרגלי הצמיחה שלו, מבנה השורשים והבריאות הכללית שלו. עצים צעירים יותר מאפשרים לך לעצב ולשלוט בהם ביתר קלות, ומבטיחים שהם מתאימים להעדפות עיצוב הנוף ובעלי מערכת שורשים בריאה.

הלם שתילה

סיכון להלם שתילה: עצי ברוש בוגרים הנשתלים בסביבה חדשה עלולים לחוות הלם שתילה, מצב שבו העץ מתקשה להסתגל לסביבתו החדשה. זה יכול לגרום לנשירת עלים מאסיבית, מוות של ענפים, או אפילו מוות של העץ אם לא מנוהל כראוי.

טמפרטורה ולחות

רגישות לטמפרטורות – עצים שנשתלים בוגרים רגישים לשינויי טמפרטורת כמו באביב, לחום של הקיץ והרבה מהם לא שורדים

יובש – עצים בוגרים הנשתלים, הם מאוד רגישים בשרבים ולא רק בשל הטמפרטורה אלא בשל יובש וחוסר לחות המשולבים בטמפרטורות גבוהות.

עצי ברוש בוגרים

בסך הכל, בעוד עצי ברוש בוגרים מציעים יתרונות מיידיים בלבד, הם מגיעים עם חסרונות פוטנציאליים כגון עלות, אתגרי שתילה, זמינות מוגבלת וחוסר שליטה על הצמיחה, וסיכויי הצלחה לא טובים. אתם עשויים לגלות שההשקעה בעצים צעירים יותר וסבלנות לגדול ולהתבסס לאורך זמן היא אפשרות מעשית ומתגמלת יותר.