אקרית הפרסימיליס היא סוג של אקרית טורפת המשמשת בדרך כלל להדברה ביולוגית של אקרית הקורים, אקרית הפרסימיליס ניזונה בעיקר מהביצים ומשלבים הצעירים של אקרית הקורים, ונחשב לגורם הדברה ביולוגי יעיל ביותר לניהול אוכלוסיות אקרית הקורים. אקרית הפרסימיליס אקרית זו ניתנת לרכישה על מנת להילחם ביעילות בצמחים בהם מצויות אקרית הקורים.

איך להשתמש אקרית הפרסימיליס

  • אקרית הפרסימיליס ארוזה בבקבוק של 100מל”ל בעל פיה ממננת אשר מכיל 2000 או 4000 אקריות טורפות כשהן מעורבבות בנשא אינרטי, ורמיקוליט. ניתן לפזר את הטורפות ישירות על-ידי שפיכה מהבקבוק או באמצעות קופסאות פיזור משניות, תלוי באופי הגידול – שרוע או מודלה, בהתאמה.
  • לפני השפיכה מהבקבוק יש לסובב אותו קלות סביב צירו כשהוא במצב מאוזן (לא לנערו!).
  • יש לבצע את הפיזור בשעות הבוקר המוקדמות אובשעות אחר הצהרים המאוחרות, עת הטמפרטורותנוחות יחסית.
  • החומר מובל בארגזים מבודדים ומקוררים באמצעות קרחומים. בדרך זו יש להביאו לשטח, להוציא את הבקבוקים אחד אחד ולפזר את הטורפות מייד.
  • במידת הצורך ניתן לשמור את החומר בטמפרטורה8-10ºc עד לרגע פיזור הטורפות בשטח, אין להקפיאו ובכל מקרה אין להחזיקו בקירור/אחסון מעבר ל 24 שעות מרגע הגעתו.
  • יש ליישם את אקרית הפרסימיליס עם הופעת סימנים ראשונים לנזק של אקריות קורים. מינון הטורפות ייקבע על-פי אופי הגידול, שטח פתוח או חממה וכן בהתאם לרמת הנגיעות במזיקות.
  • טמפרטורות 21-27°C ולחות גבוהה (מעל60%) אופטימליים לפעילות הטורפת ויבטיחו הצלחתה של ההדברה הביולוגית.
  • כ- 7-3 ימים מפיזור אקרית הפרסימיליס (תלוי בטמפרטורה) – ניתן לראות את תוצאות פעילותה הן על-פי הגוויות המצוצות של האקרית המזיקה שנקטלה על-ידה והן על-פי הדרגות הצעירות (ביצים ונימפות) של הטורפת שמופיעות במושבות של האקרית המזיקה. הדורות העוקבים של אקרית הפרסימיליס הם שיבצעו את ההדברה הביולוגית של אקרית הקורים לטווח הארוך,לאורך כל תקופת הגידול.

חומרי הדברה ואקרית הפרסימיליס

אקרית הפרסימיליס רגישה לחומרי הדברה, יש להמתין עד לניקוי מלא של החומר לפני פיזור, חומרי הדברה רבים יכולים להזיק לאקרית הפרסימיליס יכולים להפחית או לחסל את אוכלוסיית אקריות המועילות הללו. חומרי הדברה כגון פירטרואידים, זרחנים אורגניים וקרבמטים יכולים להיות רעילים לאקרית הפרסימיליס. חשוב להשתמש בחומרי הדברה אלו בזהירות, או להימנע לחלוטין משימוש בהם במידת האפשר, על מנת לשמר את אוכלוסיית האקרית הפרסימיליס.

חומרי הדברה מסוימים עלולים להפריע להרגלי ההאכלה והרבייה של אקרית הפרסימיליס, מה שהופך אותו לפחות יעיל בשליטה באוכלוסיות אקרית הקורים. מומלץ לבחור בחומרי הדברה בעלי השפעה מינימלית על אקרית הפרסימיליס ולהשתמש בהם באופן שלא יפגע באוכלוסיית הטורפים.

לסיכום, חשוב להיות מודעים להשפעה הפוטנציאלית של חומרי הדברה על אקרית הפרסימיליס ולהשתמש במוצרים אלו בזהירות על מנת לשמר את אוכלוסיית הטורף המועיל הזה

תזונת אקרית הפרסימיליס

אקרית הפרסימיליס הוא סוג של אקרית טורפת שניזונה בעיקר אקרית הקורים, במיוחד מהביצים והשלבים הצעירים. הם נחשבים ליעילים ביותר בשליטה באוכלוסיות אקרית הקורים בחממה ובחקלאות מקורה. אקרית הפרסימיליס ניזון על ידי ניקוב ביצת אקרית הקורים או שלב לא בוגר עם חלקי הפה שלה ויניקת התוכן. הם מסוגלים לצרוך מספר ביצי אקרית הקורים או לא פרטים צעירים ביום אחד. אקרית הפרסימיליס  בוגרת יכולה לחיות מספר שבועות, ובמהלכם הם יכולים לצרוך מספר רב של ביצי אקרית הקורים ופרטים צעירים

בנוסף להאכילה מאקרית הקורים, אקרית הפרסימיליס עשויה גם לצרוך אבקה וצוף, למרות שזה לא מקור המזון העיקרי שלהם. אבקה וצוף עשויים לשמש כמקור מזון משלים כאשר אוכלוסיות אקרית הקורים נמוכות או כאשר משתמשים באקרית הפרסימיליס כאמצעי מניעה נגד נגיעות אקרית הקורים.

* חשוב לציין שאקרית הפרסימיליס אוהבות לחות גבוהה וטמפרטורה בין 15 עד 27 מעלות צלזיוס כדי לגדול ולהתרבות.

קטגוריות

טיפול במזיקים
  • אקרית הקורים
סוג קוטל מזיקים
  • ביולוגי