עץ לימון ננסי במרפסת

עץ לימון ננסי במרפסת – לימקווט פרי הדר חזק, הדר היברידי המהווה הכלאה בין ליים לקומקווט, עץ לימון ננסי במרפסת גודלו יכול להגיע למעלה מ 3 מטר גובה אך ניתן להגביל את גובהו לגובה של מטר, גידול עץ לימקווט במרפסת שלכם יכול להיות חוויה ייחודית ומתגמלת. הנה כמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון:

למכירה עץ לימון ננסי למרפסת

תנאי עץ לימון ננסי במרפסת

מגוון תנאים יכולים להשפיע על כמות הפרי, משפיע על קצב הגידול ובריאות הצמח

אור שמש

לימקוואטים, כמו עצי הדר אחרים מעדיף שמש מלא, מקמו את עץ הלימקוואט במיקום במרפסת שמקבל לפחות 8 שעות של אור שמש ישיר ביום.

עציץ

בחרו עציץ גדול עם ניקוז טוב. גודל העציץ יהיה תלוי בגודל עץ הרצוי. ניתן לגדל ב 10 ליטר אבל יהיו רק מספר בודד של פירות בודד, אך הדשן צריך להיות מדויק וגם כמות המים – עדיף לגדל בעציץ בגודל של 25 ליטר לפחות וכדאי בעציץ 50 ליטר ומעלה. העציץ צריך להיות עמוק מספיק עבור השורשים, ככל שהעציץ יותר גדול יהיו יותר פירות

תערובת שתילה

תערובת שתילה מנוקזת היטב, מעט חומצית עד ניטרלית עם pH בין 6.0 ל-7.0. כדאי שיהיה פרלייט על מנת לשפר את הניקוז. וכדאי להחליף חלק מהתערובת לאחר מספר שנים

השקיה

לשמור על האדמה לחה באופן עקבי אך לא ספוג מים. השקייה של עץ הלימקוואט כאשר הסנטימטר העליון של האדמה מרגיש יבש. הקפידו על ניקוז טוב כדי למנוע רקבון שורשים. עדיף השקייה אוטומטית

דשן

דשן צריך להיות מכוון לגודל העץ, בהתחלה (כשהעץ צעיר) צריך גידול של שורשים ועלווה (תכולת חנקן וזרחן גבוה), לאחר מכן לשנות את התמהיל עם פחות זרחן ויותר חנקן, וכשהעץ גדול ומוכן לפרי יש לשנות לדשן עם יותר אשלגן, ניתן להשתמש גם בדשן בשחרור איטי, ויש דשן מותאם להדרים, יש לדשן במהלך עונת הגידול (אביב וקיץ)

  • יש לדאוג גם למחסורי דשן של מיקרו מינרלים

גיזום

גיזום כדאי לעשות לאחר הפרי על מנת לעודד צמיחה חדשה, יש לזכור שעונת הפריחה מתחילה בתום עונת הפרי (לפעמים כשיש עדיין פירות על העץ), כדי לשמור על צורתו ולעודד את זרימת האוויר. הסירו את כל ענפים מתים או חולים. גיזום יכול גם לסייע בניהול גודל העץ בשטח מוגבל.

האבקה

עץ לימקוואט הם בדרך כלל מאביק עצמי, כלומר הם יכולים להפיק פירות ללא צורך בעץ אחר. עם זאת, מתן סביבה נוחה למאביקים יכולה לשפר את ייצור הפירות, וגם עץ נוסף יכול להגדיל את כמות הפרי (צריך להיות מזן אחר)

הדברת מזיקים ומחלות:

כנימת עש, כנימת עלה, כנימת מגן, כנימה קמחית, עש המנהרות מנהדר, חדקונית, חילדון, אקרית החלודה, אקרית הקורים, אקריות, תריפס קליפורני, תריפס הקיקיון, אקרית העיוותים, אקרית אדומה, חיפושית האמברוזיה

אפשרויות טיפול במזיק כנימת עש

אפשרויות טיפול במזיק כנימת עלה

אפשרויות טיפול במזיק כנימות מגן

אפשרויות טיפול במזיק כנימה קמחית

אפשרויות טיפול במזיק חילדון

אפשרויות טיפול במזיק אקרית הקורים

אפשרויות טיפול במזיק אקריות

אפשרויות טיפולים במזיק תריפס קליפורני

אפשרויות טיפול במזיק אקרית העיוותים

אפשרויות טיפול במזיק אקרית אדומה

אפשרויות טיפול במזיק תריפס

ייבול וקטיף

הפרי מוכן בדרך כלל כשהם הגיעו לגודל ולצבע הצהוב. הקטיף יכול להיעשות כאשר הפרי בשל לחלוטין וצבעו צהוב עז ניתן לקטוף רק כשפרי מתחיל לקבל צבע צהוב או שהצבע ירוק מתבהר, וניתן להחזיק אותם על העץ יחסית זמן ארוך.

עץ לימון ננסי במרפסת
עץ לימון ננסי במרפסת